adplus-dvertising

Pençe-Şimşek Harekatı’ndan şehit sayısı 3’e çıktı!

Pençe-Şimşek Harekatı’ndan patlayıcıya basarak yaralanan asker hastaneye kaldırılmıştı. Piyade Sözleşmeli Er Mustafa Çalım'ın kaldırıldığı hastaneden acı haber geldi.
Takip et
Pençe-Şimşek Harekatı’ndan şehit sayısı 3’e çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinin, Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe-Yıldırım Operasyonu kapsamında, dün EYP’ye basarak yaralanan bir askerin kaldırıldığı hastanede yapılan bütün müdahalelere karşın şehit düştüğü bildirilen açıklamasında, şunlar kaydedildi:

“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda yaşamını yitiren aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz. Pençe-Şimşek, Yıldırım operasyonlarında şehit sayımız 3 olmuştur.”

Şehidin kimliği henüz açıklanmadı.

Pençe-Şimşek Harekatı’ndan şehit sayısı 3’e çıktı!Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyinde düzenlenen Pençe-Yıldırım Harekatı’nda teröristlerle çıkan çatışmada Piyade Sözleşmeli Er Mustafa Çalım’ın şehit düştüğünü duyurmuştu. Kuzey Irak’ta Nirvaseytü üs bölgesinde gerçekleştirilen operasyon sırasında araziye döşenen el yapımı patlayıcının patlatılması neticesi Piyade Teğmen Mehmet Kıvık’ın şehit düştüğü bildirilmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.