Pelin Gündeş Bakır’a Mehmet Metiner ve Cem Küçük’ten Sert Tepki

AK Partili eski vekil Pelin Gündeş Bakır'ın siyanür olaylarını Suriyelilere bağlamasına Mehmet Metiner ve Cem Küçük'ten tepki geldi.

İstanbul Bakırköy’de geride bıraktığımız günlerde 3 kişilik bir aile, siyanürle intihar etmişti. Türkiye siyanürle ölümleri konuşurken, mesele ile alakalı bir mesaj, AK Parti içerisinde tartışmalara sebep oldu.


PELİN GÜNDEŞ BAKIR’IN MESAJI TEPKİ TOPLADI

Eski AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, dün sosyal medya sayfasından paylaştığı açıklamada, “Bu sabah Bakırköy’de 3 kişilik aile intihar etti. Evde gerçekleştirilen incelemede siyanüre rastlandı. Bu son 10 günde meydana gelen 3’ncü toplu intihar olayı. Halkımız ölüyor. Suriyelileri Türklerin sırtından indirin artık. Vatanlarına gitsinler. Hiçbirine vatandaşlık verilmesin!” sözlerini kullandı.

Söz hususu mesaja, AK Partililer çok tepki gösterdi. AK Partili isimler, mesaj için, “ırkçılık” yorumları yaptı.

MEHMET METİNER VE CEM KÜÇÜK TEPKİ GÖSTERDİ

Beyaz TV’de Dinamit isimli programda açıklamalar yapan AK Partili Mehmet Metiner de, “Bu faşist ağza bak” diyerek, Pelin Gündeş Bakır’a tepki gösterdi. Bakır’ın geçmişte AK Partiden vekil olmasını da eleştiren Metiner, “Peki ben soruyorum, Reis’ime de soruyorum, genel merkezime de, bu insanları kim milletvekili yapıyor” dedi.

Cem Küçük ise aynı programda Bakır’ın sözleri için, “Kabul etmek mümkün değil, bu hanımefendinin rehabilitasyondan geçmesi gerek” sözlerini kullandı.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı