Pelin Baynazoğlu (Pqueen) Mesleği Ne, Kaç Yaşında?

Son günlerde hem Twitch üzerinden hem de Ankara Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın attığı tweet ile adından çokça söz ettiren Pqueen kimdir sorusuyla araştırılıyor. Eğlenceli oyun videoları çeken ve geniş bir hayran kitlesine sahip olan Pqueen kaç yaşında, en sevdiği oyunlar ne? Mansur Yavaş'ın tweet attığı Pqueen'in mesleği nedir?
Takip et
Pelin Baynazoğlu (Pqueen) Mesleği Ne, Kaç Yaşında?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Doğum tarihi: 18 Temmuz 1992

Doğum yeri: Ankara

Eğitimi: Pqueen iktisat bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Dumlupınar Üniversitesinde Pedogojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Şu anda İşletme fakültesinde yüksek lisansını yapmaktadır.

Pelin Baynazoğlu (Pqueen) Mesleği Ne, Kaç Yaşında?

Twitch yayıncıları arasında en sevilen isimlerden olan Pqueen, ödüllere doymayan isimlerden. Başarılı oyun geçmişi ve eğlenceli sohbetiyle dikkat çeken Pelin Baynazoğlu hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

Pqueen kimdir, kaç yaşında soruları merak ediyor. Hem güzelliği hem de oyun dünyasındaki yeteneği ile Twitch’de popüler olan Pqueen Twitch yayınlarından birine Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı konuk edeceğini duyurdu. Tarihi henüz belli olmayan canlı yayın şimdiden çok konuşulmaya başlandı. Sizler için Pqueen kimdir, hakkında bilmeniz gerekenleri araştırdık. Pqueen Twitch oyuncusu hakkındaki detaylar haberimizde.

Pelin Baynazoğlu (Pqueen) Mesleği Ne, Kaç Yaşında?

Kütahya’da yaşamaktadır. İlk olarak internet kafede GTA Vice City oynayarak oyun hayatına atılan Pelin, sekiz yaşından yirmi yaşına kadar TRT Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğunda profesyonel olarak dans etmiştir.

15 Ekim 2017 yılında erkek arkadaşı Batu T. ‘nin ısrarı ile Twitch yayınları yapmaya başladı. 2019 yılında NoobStar programı ile iyice ün kazanmış ve Twitch’de yükselmiştir.

Pqueen adı ile bilinen Pelin Baynazoğlu’nun iki kedisi ve bir köpeği bulunmaktadır. İsimleri Mia, Minerva ve Gofret’tir. En çok oynadığı oyun CS GO ama en sevdiği oyun türü ise hikayeli oyunlar ve simülasyonlardır. Birçok oyunun Türkçe dil desteği Pqueen’in ekibi tarafından çevrilmektedir.

Pelin Baynazoğlu (Pqueen) Mesleği Ne, Kaç Yaşında?

Twitch’te 1 Milyon takipçi sayısına ulaşan Pqueen’in aboneleri kendilerine Pelinyon diyorlar. Aynı zamanda yardım severliği ile bilinen Pqueen geçtiğimiz günlerde gerçekleşen depremde kazazedelere gelen tüm bağışları göndermiştir. Pqueen dünyada Twicth en iyi kadın oyuncuları arasında yerini almıştır.

Pelin Baynazoğulu (Pqueen92)’nun Instagram hesabında 111 binden fazla takipçi, Twitter hesabında 46 binden fazla takipçi, Twitch hesabında ise 982 binden fazla takipçi bulunuyor.

Pelin Baynazoğlu (Pqueen) Mesleği Ne, Kaç Yaşında?

Pelin Baynazoğlu En Sevdiği Oyunlar

Türkiye de en çok izlenen kadın yayıncılardan olan Pqueen, özellikle Cs Go oyununda oldukça yeteneklidir. Sims ve Player Unknowns Battleground gibi oyunları da sevdiğini belirten Pelin Baynazoğlu, Gta Vice City’nin gönlünde farklı bir yerde olduğunu belirtti. Hemen hemen yeni çıkan her oyunu başarılı bir şekilde oynayabilen Pelin Baynazoğlu, asıl hedenin izleyicilerini eğlendirmek olduğunu da daima belirtmektedir.

Pelin Baynazoğlu (Pqueen) Mesleği Ne, Kaç Yaşında?

Pelin Baynazoğulu (Pqueen92) Mansur Yavaş Olayı Nedir?

Sosyal medya platformu Twitch kullanıcılarından ‘Pqueen’, Twitter hesabından yayınının başladığını duyurduğu bir paylaşım yapıp ve bu paylaşımda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın programına konuk olduğu montajlı bir görsele yer vermişti. Mansur Yavaş da bu paylaşım üzerinden Twitch kullanıcısı Pqueen’e yanıt verdi.

Yavaş, Twitter üzerinden yanıt verdiği paylaşımda, “Sevgili Pelin, içeriklerin beni ve ailemi çok eğlendiriyor. Gençlerimizin pozitif enerjisi bizleri mutlu ediyor. Twitch’te bir gün yayınına katılıp chat’e selam vermek isterim” ifadelerini kullandı.

Pelin Baynazoğlu (Pqueen) Mesleği Ne, Kaç Yaşında?

Pqueen Sosyal Medya Hesapları?

Twitch oyuncusu Pqueen’in Instagram adresine Pelin “Pqueen” Baynazoğlu (@pqueen92) kullanıcı adı ile ulaşabilirsiniz.

Pelin Baynazoğlu (Pqueen) Mesleği Ne, Kaç Yaşında? Pelin Baynazoğlu (Pqueen) Mesleği Ne, Kaç Yaşında?

Twitch Nedir?

Twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu. Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Justin.tv girişimi olarak oyunlarla alakalı içerikleri yayımlamaya başlamıştır. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir. Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 Milyon $ karşılığında satın alınmıştır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
Bİ PELİNYON
25 Mart 2021, 00:02 tarihinde yazildi

ALLAIM BU KIZA BAYILIYORUM ÇOK TATLI ANTİKİKLER KAÇSIN

  • Cevapla
  • 0