Pegasus iç hatlarda yolculuk edeceklere HES kodunu hatırlattı

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, "İlk aşamada uçuşlarımıza iç hatlarda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğümüzün belirlediği destinasyonlardan İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir, Antalya ve Trabzon'la başlıyoruz. Kademeli olarak diğer illerimize ve ardından yurt dışı destinasyonlara seferlerimiz de başlayacak. HES kodu olmadan bilet satın almak, online ya da hava limanında check-in yapmak ve dolayısıyla yurt içinde seyahat etmek mümkün olmayacak" dedi

Kovid-19 pandemisiyle mücadele kapsamında uçuşlarını geçici süreyle durduran Pegasus Hava Yolları, kısıtlamalar sonrası ilk uçuşunu 1 Haziran Pazartesi günü İstanbul Sabiha Gökçen’den İzmir’e gerçekleştirecek.

Pegasus Hava Yolları açıklamasına göre, Kovid-19 pandemisiyle mücadele kapsamında 28 Mart 2020 tarihi itibarıyla uçuşlarını durduran Pegasus Hava Yolları, 1 Haziran 2020 Pazartesi günü iç hatlarda yolcu uçuşlarına tekrar başlayacak.

Kısıtlamalar sonrası ilk uçuşunu saat 10:15 kalkışlı İstanbul Sabiha Gökçen-İzmir seferiyle gerçekleştirecek olan Pegasus, 1-2-3 Haziran 2020 tarihleri için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün tespit ettiği destinasyonlar çerçevesinde İstanbul Sabiha Gökçen’den karşılıklı olarak İzmir, Antalya ve Trabzon’a seferler planladı.

‘ÇALIŞMALARI ARA VERMEDEN SÜRDÜRDÜK’

Konuyla alakalı açıklama yapan Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, Kovid-19 pandemisi kapsamında alınan tedbirler çerçevesinde durdurdukları uçuşları tekrar başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Pegasus iç hatlarda yolculuk edeceklere HES kodunu hatırlattı

Nane, “Bize aylar değil seneler gibi gelen bu belirsizlik döneminde duran yalnızca uçuşlarımızdı, bizler değil. Biz yeni uçaklarımızı teslim almaya devam ettik, süreçlerimizi geliştirdik ve yeni döneme hazırlandık. Misafirlerimizle tekrardan buluşacağımız günler için çalışmalarımızı ara vermeden sürdürdük. Ve ne mutlu bize ki kısıtlamalar sonrası ilk uçuşumuzu 1 Haziran günü gerçekleştiriyoruz. İlk aşamada uçuşlarımıza iç hatlarda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğümüzün tespit ettiği destinasyonlardan İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir, Antalya ve Trabzon’la başlıyoruz. Kademeli olarak öbür illerimize ve sonrasında yurt dışı destinasyonlara seferlerimiz de başlayacak” şeklinde konuştu.

‘HAVALİMANINDA ATEŞ ÖLÇÜLECEK’

Artık misafirlerin iç hat uçuşlarına Yaşam Eve Sığar (HES) koduyla kabul edileceğini aktaran Mehmet Nane, “HES kodu uygulaması, misafirlerimizin yurt içinde güvenle uçması için Sağlık Bakanlığı tedbirleri kapsamında mecburi hale getirilen ve riskli görülen vaziyetlerde seyahatlerini kontrol altına almak için geliştirilen yeni bir uygulama. Alınan tedbirler kapsamında HES kodu olmadan bilet satın almak, online ya da hava limanında check-in yapmak ve dolayısıyla yurt içinde seyahat etmek mümkün olmayacak. Bunun yanı sıra tüm misafirlerimizin hava limanı ve uçak içerisinde maske takması gerekecek. Hava limanında belirli yerlerde ateş ölçülecek. Misafirlerimiz kontuara geldiğinde personelimiz siperlikli olarak hizmet verecek. Bu ve benzeri tedbirler yaşamımıza dahil olacak, biz de bilgilendirmelerimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Nane uçaklarda alınan hijyen tedbirleriyle alakalı olarak, “Tüm uçaklarımızda HEPA tipi denen yüksek verimliliğe sahip filtreler kullanıyoruz. Bu filtreler uçaktaki bütün havayı yaklaşık her üç dakikada bir filtre ediyor. Aynı hava sirküle edilmiyor, yüzde 60 dışarıdan taze hava alınıyor. Bu hava da 1300 derecelik ısısı olan motordan geçip filtre ediliyor. Böylece virüs, bakteri ve benzeri her şeyi öldürüp havayı tekrar geri veriyor. Öte yandan periyodik olarak da değiştiriyoruz” bilgisini paylaştı.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı