Peak kim tarafından kuruldu, Peak oyunları hangileri?

Peak Oyunları! Peak'ı kim satın alıyor, Peak'ın sahibi kim? Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Zynga, Türk oyun şirketi Peak'i 1,8 milyar dolara satın alacak. Birçok kişi Peak'ın sahibinin kim olduğunu ve hangi oyunları yaptığını merakla arama motorları üzerinden araştırmaya devam ediyor. Peki, Peak kimindir? Hangi oyunları yaptı? Peak'ı kim satın alıyor? Peak'ın sahibi kimdir? Detaylar haberimizde...

Peak kimindir? Zynga, Türkiye’nin mühim oyun firmalarından Peak’i 1,8 milyar dolara satın alıyor. Peak ile Zynga arasındaki 1,8 milyar dolarlık (yaklaşık 12,5 milyar TL) anlaşma imzalandığında, bugüne kadar Türkiye’de internet alanında gerçekleşen en büyük satın alma tamamlanmış olacak. Bu gelişmenin sonrasında çoğu kişi Peak’ın kimin olduğunu merakla incelemeye başladı. Peki, Peak kimindir? Hangi oyunları yaptı? Peak’ı kim satın alıyor? Peak’ın sahibi kimdir? Ayrıntılar haberimizde…

Peak kim tarafından kuruldu, Peak oyunları hangileri?

PEAK NEDİR?

Peak, uluslararası alanda faaliyet gösteren yazılım şirketidir. Firma özellikle mobil uygulama ve oyun geliştirme alanlarında çalışırken aynı zamanda nöro-dijital çalışmalar yapmaktadır.

Zynga, Türkiye’nin mühim oyun firmalarından Peak’i 1,8 milyar dolara satın alıyor.

Peak ile Zynga arasındaki 1,8 milyar dolarlık (yaklaşık 12,5 milyar TL) anlaşma imzalandığında, bugüne kadar Türkiye’de internet alanında gerçekleşen en büyük satın alma tamamlanmış olacak.

PEAK, OYUN GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEK

Webrazzi’den Arda Kutsal’ın haberine göre, ortalama 1 aydır devam eden süreç sonunda imzaların bugünlerde atılması beklenirken, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle vaziyetin değişebileceği söylendi.

Elinde Toon Blast ve Toy Blast isminde uygulama marketlerinin tepesinde yer verilen popüler 2 oyunu olan Peak’in Zynga tarafından satın alındıktan sonra sahip olduğu ekiple Peak şirketi altında oyun geliştirmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Zynga’nın 1,8 milyar dolarlık satın almanın bir bölümünü nakit, bir bölümünü de Zynga hissesi ile ödeyeceği söyleniyor.

2017 senesinde Peak’in sahip olduğu bazı oyunları 100 milyon dolara satın alan Zynga, 2018 senesinde da Türk oyun şirketi Gram Games’i 250 milyon dolara satın almıştı.

Spades Plus, Gin Rummy Plus ve 101 Okey Plus gibi oyunlarını geliştiren stüdyosunu Zynga’ya devretmişti.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı