Pazartesi Günü Ulaşım Ücretsiz Mi? İBB Açıkladı

İBB’den yapılan açıklamaya göre, Pazartesi günü sabah saat 06:00 ile 14:00 saatleri arasında havalimanı hatları hariç ulaşım ücretsiz olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Pazartesi günü ulaşımın ücretsiz olup olmayacağı ile ilgili soru işaretlerini ortadan kaldıran açıklamayı yaptı. Yapılan açıklamaya göre, Pazartesi günü ulaşım, sabah saat 06:00 ile 14:00 saatleri arasında ücretsiz olacak. Bu kapsamda İstanbulkart kullanıcıları, kartlarını kullanarak ücretsiz ulaşım gerçekleştirebilecek.


Pazartesi günü itibariyle okullar açılacak. Artması beklenen İstanbul trafiği ile ilgili olarak alınan önlemler kapsamında sabah saatlerinde ulaşımın ücretsiz olacağı açıklanmıştı. Açıklamayı Ekrem İmamoğlu yapmıştı. Öte yandan İBB’den resmi yazılı açıklama da geldi.

RESMİ AÇIKLAMA İBB’DEN GELDİ

İBB’den yapılan açıklamada, “Eğitim-öğretim yılı başlangıcı sebebiyle Pazartesi günü saat 06:00 – 14:00 saatleri arasında havalimanı hatları hariç tüm toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecektir. İstanbulkartınızı kullanarak ücretsiz geçiş yapabilirsiniz. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar dileriz” ifadelerine yer verildi.

İMAMOĞLU DUYURMUŞTU

Öte yandan daha önce ücretsiz ulaşımı duyuran Ekrem İmamoğlu da şunları söylemişti: “Aldığımız meclis kararıyla okulların açılacağı 9 Eylül’de 06:00-14:00 arası toplu ulaşımı İstanbullu hemşerilerimize ücretsiz hale getirdik. Toplu ulaşımın kullanılmasını teşvik etmiş oluyoruz. Öğrenci ve velilerimizin okullara giderken ücretsiz toplu ulaşım hizmetimizden faydalanmaları, trafiğe çıkan bireysel araç sayısını azaltacaktır. Dolayısıyla trafik yükünü azaltmış ve insanların hayatını kolaylaştırmış olacaklar. İETT okulların açılması nedeniyle kış tarifesine geçecek.”

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı