Pazardan aldığı istiridyenin içinden servet değerinde inci çıktı!

Taylandlı kadın akşam yemeği için pazardan satın aldığı deniz ürününün içini açtığında talih kuşunun başına konduğundan habersizdi ama çok geçmeden milyoner olduğunu anladı. Zar zor geçinen ve annesinin tedavi masraflarını üstlenen kadın, şimdilerde bulduğu inci için en yüksek fiyat teklifini bekliyor.
Takip et
Pazardan aldığı istiridyenin içinden servet değerinde inci çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kodchakorn Tantiwiwatkul ismindeki beş parasız Taylandlı bir kadının kaderi, ender bulunan turuncu bir Melo incisini keşfettikten sonra sonsuza dek değişmiş olabilir. Pazardan satın aldığı deniz salyangozunun içinden çıkan misketten daha büyük olan nesne esasında paha biçilemez bir inciydi.

SERVET DEĞERİNDE!

Genç kadın” Anneme gösterdim ve onun bir Melo incisi olduğunu ve çok kıymetli olduğunu belirtti. Bir balıkçının bir servete sattığı haberleri de televizyonda izledik” şeklinde konuştu ve ekledi: ‘’Annem kanser. Bu inci ise iyi bir tedaviye ulaşabilmek için tek umudumuz. Oldukça fakiriz annemin hastane masrafları ev faturaları birikmiş vaziyette. Şuanda bu inci sayesinde yaşamımızın değişmesi bekliyoruz. Umarım onu en iyi fiyata satabiliriz.’’

Pazardan aldığı istiridyenin içinden servet değerinde inci çıktı!

DEĞERİ 200 BİN DOLARDAN FAZLA

Melo Melo olarak bilinen ve deniz salyangozları tarafından yaratılan portakal rengindeki incinin 200 bin dolardan fazla olduğu tahmin edilirken inci için dünyanın dört bir yanından alıcı geliyor.
İstiridyelerin içinden çıkan geleneksel incilerden farklı olan büyüleyici inci 1.5 cm çapında ve altı gram ağırlığında.

Aile, kendilerine uygun bir fiyat teklif edebilecek potansiyel alıcılar bulmak için yardım çağrısında bulundu.

Pazardan aldığı istiridyenin içinden servet değerinde inci çıktı!

İNCİLERİN EN PAHALISI PORTAKAL RENGİ

Turuncudan kahverengiye kadar çeşitli renklerde olabilen Melo incilerinin en pahalısı, tahmin edilebileceği gibi portakal rengi. İnciler, çoğunlukla Güney Çin Denizi ile Andaman Denizi kıyılarında bulunuyor.

Melo incileri, Melo Melo olarak bilinen büyük bir deniz salyangozu türünün kabuğu altında üretilen doğal olarak oluşan mücevherlerdir.

Taşlar, bir salyangozun kabuğunun altına girdiğinde oluşur ve hayvanın rahatsızlığını azaltmak için salgı üretmesine neden olur. Birkaç sene içinde salgı katmanları bir Melo incisi yaratır.

İnciler, mücevherin yetiştirildiği salyangoz kabuğunun rengine bağlı olarak kahverengiden sarıya yahut turuncuya değişir.

Pazardan aldığı istiridyenin içinden servet değerinde inci çıktı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.