Pazar Günü Hava Durumu: İstanbul Dikkat! Sağanak Yağmur Geliyor

Meteoroloji'den yurdun birçok noktası için 15 Eylül Pazar günü sağanak yağış uyarısı geldi. İstanbul başta olmak üzeri birçok vatandaşın sorduğu bugün hava nasıl olacak? sorusunun cevabı ise Meteoroloji'den "Fırtına" şeklinde oldu.

Yaz aylarında sona doğru gelindiği şu günlerde yağışlar etkisini göstermeye başlıyor. Tüm yurdu etkisi altına alacak olan rüzgarın etkisiyle birlikte birçok bölgede sağanak yağış bekleniyor. Özellikle Kırklareli’nin kuzeyi, İstanbul, Çanakkale’nin iç kesimleri, Balıkesir’in kuzeyi, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Sinop, Zonguldak, Tokat ve Diyarbakır’da etkisini artıracağı vurgulanan yağışlar ile ilgili vatandaşlar sel baskınlarına karşı uyarıldı.


PAZAR GÜNÜ RÜZGAR ŞİDDETİNİ ARTIRACAK

İstanbul ve çevresinde Cumartesi gününden itibaren etkisini artıran rüzgarlı havanın Pazar günüde sürmesi bekleniyor. Hazırlanan son hava durumu raporunda İstanbul ve çevresinde sağanak yağmur dikkat çekiyor. Yağışların gök gürültülü ve olacağını belirten uzmanlar vatandaşları özelikle akşam saatlerinde zaruri olmadığı sürece dışarı çıkmamalarını tavsiye ediyor. Giriş ve bodrum katlarda yaşayan vatandaşların ise su baskınların karşı tedbir alması istendi.

İstanbul’da hafta sonu sıcaklıklar 25°C civarında olurken başkent Ankara’da sıcaklığın 26°C kadar olması bekleniyor. İzmir’de ise sıcaklıklar 30°C seviyesinde olacak.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı