Pazar günleri A101, BİM ve diğer marketler saat kaça kadar açık?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağının cumartesi akşamı 22.00’dan pazartesi sabahı 05.00 saatleri arasında olmasıyla beraber gözler bakkal ve marketlere çevrildi. Bakkal ve market çalışma saatleri 1 Haziran normalleşme kararları ardından bir defa daha güncellendi. Peki, bakkallar ve marketler kaça kadar açık, çalışma saatleri neler? İşte kademeli normalleşme döneminde A101, BİM, ŞOK market çalışma saatleri 19-20 Haziran 2021..
Takip et
Pazar günleri A101, BİM ve diğer marketler saat kaça kadar açık?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Koronavürüs önlemleri kapsamında, kabine toplası ardından İçişleri Bakanlığı genelgesine göre yalnızca pazar günü tam gün sokağa çıkma yasağı geçerli olmaya devam ediyor. Haziran ayı normalleşme önlemleri genelgesine göre hafta içi ve hafta sonu market ve bakkalların çalışma saatleri tekrardan güncellendi. Peki, hafta sonu marketler kaçta açılacak, kaça kadar açık?

Hafta sonu marketlerin çalışma saatleri pazar sokağa çıkma yasağı ile birlikte gündeme gelen konulardan oldu. Marketlerin vaziyeti İçişleri Bakanlığı’ndan yayınlanan kademeli normalleşme genelgesinde belli olmuştu. Alınan karara göre marketler hafta içi ve hafta sonu hizmet vermeye devam edecek. 20 Haziran Pazar günü de belirli saatlerde marketler müşteri kabul edecek.

HAFTA SONU MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00 – ­05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün hepsini kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’te tamamlanacak biçimde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız mecburi ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak koşuluyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebileceklerdir.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde ekmek imalatının yapıldığı fırın ve/yahut unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin yalnızca ekmek satan bayileri (yalnızca ekmek ve unlu mamul satışı için)açık olacaktır. Vatandaşlarımız ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak koşuluyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir. Fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla yalnızca market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, sokak aralarında asla satış yapılmayacaktır.

A101, BİM, ŞOK ÇALIŞMA SAATLERİ 2021

A101, BİM, ŞOK cumartesi günleri hafta içinde olduğu gibi 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verecek. Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.