Patlamanın Bitcoin’e etkisi tüyleri diken diken etti

Sri Lanka’da yeni bir patlamanın daha meydana gelmesiyle para piyasalarında ani dalgalanmaların oluştu dikkatlerden kaçmadı. Patlamanın bitcoini de yükselteceği düşünülüyor.


Patlamanın Bitcoin’e etkisi tüyleri diken diken etti

Alınan son dakika verilerine göre başkent Kolombo’ya 40 km uzaklıkta yer alan Pugoda kentinde yeniden bir patlama oldu. Sri Lanka’da geçtiğimiz hafta sonu meydana gelen kilise ve otellere yönelik olarak düzenlenen terör saldırılarının ardından ülke içinde drone ve insansız hava uçaklarına yasak getirilmişti.

Sri Lanka Sivil Havacılık İdaresi Başkanlığı, drone ve insansız hava uçak yasağının, “ülkede meydana gelen terör saldırısına yönelik oluşturulduğunu ve mevcut güvenlik durumunun sağlanması için bu tedbirlerin alınmasının gerekli olduğunu göz önünde bulundurulduğunu” açıkladı. Sri Lanka polisinin ise ülke içinde patlayıcı arama çalışmalarını sürdürdüğünü, bugün başkent Kolombo’nun 35 kilometre doğusunda Pugoda’daki çöp alanında şüpheli bir nesneyi imha ettikleri açıklandı.

PATLAMA SESLERİ DİNMİYOR

Hristiyanlar için kutsal olan Paskalya ayini sırasında yapılan terör saldırısı dünya gündemindeki yerini korurken,  Kochchikade’deki bazı kilise ve otellere bombalı saldırılar sebebiyle oluşan tahribatların izleri silinmeye çalışılıyor. Ancak bu saldırılar dur durak bilmiyor. Başkent Kolombo’nunkonukevik ve banliyölerinin yakınında konumlanmış olan Dematogo’de ki üst geçit yakınında patlamalar olması bölgede yoğun güvenlik tedbirleri alınmasına rağmen devam ediyor.

Sri Lanka’da meydana gelen patlama ve terör saldırıları Daeş terör örgütü tarafından üstlenilirken saldırılarda hayatını kaybeden kişi sayısı 359’a yükseldi. Aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu 500’den fazla kişinin yaralandığı saldırılarda zor anlar yaşandı. Saldırılar hakkında ayrıntılı açıklama bulunmamasına rağmen, saldırılara yönelik olarak 58 kişinin gözaltına alındığı ve saldırıların ardındaki güçleri araştırma çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Devam eden araştırmalarında sonuçlanması kamuoyu tarafından ilgi ile takip edilmektedir.

Yazar: Samet Yeniyar

Samet Yeniyar
Diyarbakır'da yerel bir gazetede meslek hayatına atılan Samet Yeniyar, 1984 doğumludur. Yeniyar, Yeditepe Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra iş hayatında hızlı bir yükseliş göstererek kısa süre içerisinde ulusal haber sitelerinde görev almayı başarmıştır. Yeniyar, özelikle ekonomi alanında ciddi çalışmalar yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.