adplus-dvertising

Pasaportunu yırtan sığınmacılar parmak izinden bulunacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı’na yaptığı sunumda Türkiye’nin yeni göç politikasıyla alakalı ayrıntıları anlattı. Düzenli göç kanallarını ülke kapasitesine uyumlu düzeyde açık tutma politikası gibi 4 mühim konu başlığı sıralayan Bakan Soylu enteresan bir ayrıntı da verdi. Türkiye’ye gelen sığınmacıların pasaportlarını yırttıklarını bu sebeple sınır dışı yapılamadığını söyleyen Soylu, sığınmacıları parmak izi taktiğiyle geri göndereceklerini ifade etti.
Takip et
Pasaportunu yırtan sığınmacılar parmak izinden bulunacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı’nda yaptığı sunumda yeni göç politikasıyla alakalı ayrıntıları paylaştı.

Soylu sunumda, Türkiye’de kayıt altına alınan Suriyeli sayısının 3 milyon 762 bin 889, ikamet izniyle kalan yabancı sayısının 1 milyon 414 bin ve uluslararası koruma kapsamında yabancı sayısının ise 320 bin 68 olduğunu söyledi.

Pasaportunu yırtan sığınmacılar parmak izinden bulunacak!

DÖRT MADDEDE ÖZETLEDİ

Konuyu 4 başlıkta ele aldıklarını söyleyen Soylu şunları belirtti:

  1. Birinci olarak düzensiz göçle etkili mücadele kapsamında problemin çözümü için etkili sınır güvenlik önlemleri, ülke içerisinde etkin yakalama ile sağlıklı ve seri işleyen sınır dışı mekanizmalarının tesisini sağlıyoruz.
  2. İkinci olarak düzenli göç alanında, düzenli göç kanallarını ülke kapasitesine ve dinamiklerine uyumlu düzeyde açık tutma politikasını uyguluyoruz.
  3. Üçüncü olarak, uluslararası koruma konularında, ülkemize sığınan ve koruma ihtiyacında olanlara da uluslararası hukuk ve medeniyet değerlerimiz ile uyumu insan odaklı yaklaşım sergiliyoruz.
  4. Son olarak da uyum faaliyetleri kapsamında, yabancıların ülkemizde bulundukları süreç boyunca vatandaşlarımızla karşılıklı uyumlarının sağlanmasına yönelik adımlar atıyoruz. Stratejimizi tespit ettik. Gönüllü, güvenli ve onurlu bir biçimde geri dönüşünü sağlayacağız.

“PASAPORTLARINI YIRTTIKLARI İÇİN SINIR DIŞI YAPILAMIYOR”

Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun’un haberine göre, Türkiye’ye gelen sığınmacıların pasaportlarını yırttıklarını, bu sebeple sınır dışı yapılamadığını ifade eden Soylu; parmak tanıma sistemi ile kayıt altına alınacak olan bu kişilerin belirlenerek ülkelerine gönderileceğini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
VATANDAŞ
11 Mayıs 2022, 15:22 tarihinde yazildi

LANNNNNN BIRAKKKKKKK :-)))))))))

  • Cevapla
  • 0