adplus-dvertising

Pasaportsuz giriş başladı, Bulgar turistler Edirne’ye akın etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye’ye pasaportsuz girebileceğini duyurmasının sonrasında Edirne turist akınına uğradı.
Takip et
Pasaportsuz giriş başladı, Bulgar turistler Edirne’ye akın etti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan kararla Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye’ye pasaportsuz girişi başladı. Kararı duyan Bulgar turistler, alışveriş yapmak için otobüslerle ve kendi araçlarıyla Edirne’ye akın etti. Geçtiğimiz haftalarda Bulgar turistlerin olmamasından dolayı boş oturan esnaflar, kararın sonrasında meydana gelen turist hareketliliği ile eski günlerine dönmeye başladı. Gıdadan giyime, ev eşyasından temizlik ürünlerine kadar birçok ihtiyacını Edirne’den karşılayan Bulgar turistler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a pasaport mecburiyetini kaldırması dolayısıyla teşekkür etti.

Pasaportsuz giriş başladı, Bulgar turistler Edirne’ye akın etti

Alışveriş için Bulgaristan’dan Edirne’ye gelen Sevgi Raşonova, “Kaşar peyniri, peynir, zeytin her şeyi buradan alıyoruz. Türkiye’nin dana etine bayılıyorum, çok güzel. Bu alınan karar bizi memnun etti. Daha rahat gelip gidebileceğiz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bulgar vatandaşların Türkiye’ye pasaportsuz gelebileceğini açıklamasından dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Bostanpazarı esnafı Metin Doğan, kararı duyan Bulgar turistlerin Edirne’ye akın ettiğini ve işlerinin hareketlenmeye başladığını belirtti. Turistlerin de alınan karardan çok memnun olduğunu söyleyen Doğan, hafta içi olmasına karşın hareketlilik yaşanmaya başladığını ve ilerleyen günlerde bu hareketliliğin artmasını beklediklerini ifade etti.

Pasaportsuz giriş başladı, Bulgar turistler Edirne’ye akın etti

“Güne güzel haberle başladık”

Bulgaristan’dan Edirne’ye gelen Nurşen Halil, güne güzel haberle başladıklarını ve Türkiye’ye yalnızca kimlikle gelebilme kararının kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti. Bulgaristan’dan gelen Hristo Karageorgiev da, alınan kararı çok iyi bulduklarını ve bundan sonra Edirne’ye daha çok turistin gelebileceğini aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Karageorgiev, daha çok gelip alışveriş yapılabileceğini söyledi.

Pasaportsuz giriş başladı, Bulgar turistler Edirne’ye akın etti

“Ağustos ayında Bulgarlar akın akın gelmeye başlayacak”

Açıklanan karardan mutlu olduklarını söyleyen esnaf İbrahim Halil Özer, “Bulgar turistler gelmeye başladı. Özellikle gurbetçi gelişleri bittiği zaman akın akın Bulgar turistler gelmeye başlayacak. Ağustos ayında Bulgarlar akın akın gelmeye başlayacak” şeklinde konuştu.

Pasaportsuz giriş başladı, Bulgar turistler Edirne’ye akın etti

Esnaf Rahmi Cömert, “Açıklanan karar bugüne kadar duyduğum en güzel kararlardan birisi oldu. Bu tarihten itibaren Bulgar turistlerin gelişleri hızlanacak ve işlerimiz de hareketlenecek” şeklinde konuştu. Öte yandan şehirdeki esnafları ziyaret eden AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Bulgaristan’dan Türkiye’ye gelişlerde pasaport zorunluluğunun kaldırılması ile alakalı fikir alışverişinde bulundu. Alınan kararın esnafı memnun ettiğini söyleyen İba, Edirne ticaretinin hareketleneceğini belirtti. Kararın açıklanmasıyla beraber şehirde yeniden Bulgar turist yoğunluğu meydana gelmesi bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.