Park Yeri Kavgası 4 Can Aldı

Gaziantep’te park yeri kavgası sonucunda 4 kişi hayatını kaybetti. Ölen kişilerden 3 kardeşin olay günü kız kardeşlerini ziyarete geldiği öğrenilirken, geriye çekildikleri fotoğraf kaldı.

Gaziantep’te araç park nedeni ile çıkan silahlı kavgada yaşamını yitiren 5 kişiden 3 kardeşin olay günü kız kardeşlerini ziyarete geldiği öğrenildi. Kavgada ölen Faik (26), Mehmet (30) ve Metin Korkmaz (28) ile enişteleri Hüseyin Yıldız’dan (36) geriye ise birlikte çekilen fotoğrafları kaldı. Pazartesi akşamı araç parkı sebebi ile komşu aileler arasında kavga çıktı. Tüfek ve tabancaların çekildiği kavgada Faik Korkmaz, Hüseyin Yıldız ve Adem Yıldız  yaşamını yitirdi. Cengiz Demir, Ayvaz Yakup Demir, Mehmet Korkmaz, Leyla Korkmaz ve Metin Korkmaz ise yaralandı. Yaralılardan Metin Korkmaz olaydan 3 gün sonra, ağabeyi Mehmet Korkmaz ise 6 gün sonra tedavi gördükleri hastanede yaşamını yitirdi.

KIZ KARDEŞLERİNİ ZİYARETE GELMİŞLERDİ

Olay günü yaşamını yitirenlerden Adem ve Hüseyin Yıldız’ın kardeş olduğu, Faik, Mehmet ve Metin Korkmaz’ın kız kardeşlerini ziyarete geldiği öğrenildi. Eniştelerinin kavga ettiğini fark eden 3 kardeş kavgayı ayırmaya çalışırken açılan ateş sonucunda vefat etti. Ölenlerden geriye sadece fotoğrafları kaldı. Fotoğrafın altına Mehmet Korkmaz, “Siz kardeş lafını altı harfe sığdırmışsınız biz ise yere göğe sığdıramıyoruz. Kardeşlik öyle bir denizdir ki dibi bulunmaz, öyle bir sırdır ki her gönül kaldırmaz, öyle özeldir ki vicdanı olmayan anlamaz” ifadelerini yazdı.

Kavga sonrası kaçan ve polis operasyonu ile yakalanan 5 şüpheliden 2’sinin ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı bildirildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı