adplus-dvertising

Park kavgası sebebiyle öldürülen Murat Ulaş Kanbur’un tartışma görüntüleri ortaya çıktı

Ankara’da park yeri münakaşası nedeniyle tartıştığı komşu dükkan sahibi Murat Ulaş Kanbur’u bıçaklayarak öldüren Yunus Ergü tutuklanarak cezaevine yollandı. Olaydan bir gün önce ise Ergü ve beraberindekilerin Kanbur’un dükkanına giderek münakaşa çıkardığı anların görüntüleri gün yüzüne çıktı. Yeğeninin ölümüne feryat eden dayı Yakup Kanbur ise, olayın park meselesi yüzünden değil kişisel çıkar nedeniyle meydana geldiğini ileri sürdü.
Takip et
Park kavgası sebebiyle öldürülen Murat Ulaş Kanbur’un tartışma görüntüleri ortaya çıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İddialara göre, doğalgaz bakım firması çalışanı olan Murat Ulaş Kanbur (39), aracını dükkanının önünde park edebilecek bir yer bulamadı ve yan taraftaki çay ocağının önündeki dubayı kaldırarak aracını park etti. Bunun üstüne çay ocağı çalışanı Yunus Ergü (30) ve beraberindeki birkaç kişi ile Kanbur arasında münakaşa çıktı. Mahalleli tarafından kısa zamanda yatıştırılan münakaşanın sonrasında Yunus Ergü, ertesi gün tekrar Kanbur’un dükkanına gelerek münakaşa çıkarttı. Kısa sürede alevlenen münakaşanın kavgaya dönüşmesi üstüne Yunus Ergü yanında getirdiği bıçağı Kambur’un karnına saplayarak kayıplara karıştı. Çevredekilerin vaziyeti fark etmesi üstüne olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yapılan ilk müdahalenin sonrasında ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan genç adam yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı ve yaşamını yitirdi. Saldırgan şahıs ise polis ekipleri tarafından kısa zamanda yakalanarak gözaltına alındı. Olayla alakalı soruşturmanın ise devam ettiği söylendi. Evli ve iki çocuk babası olan Murat Ulaş Kanbur memleketi Çankırı’da toprağa verildi.

Kanbur’un dayısından cinayetin planlı işlendiği iddiası

Öldürülen Murat Ulaş Kanbur’un dayısı olan Yakup Kanbur ise cinayeti çay ocağı sahibi olan Halil P.’nin azmettirdiğini ileri sürdü. Dayı Kanbur, Halil P.’nin, yeğeninin dükkanına göz koyduğunu ve bu nedenden ötürü çalışanı Yunus Ergü’ye cinayet için talimat verdiğini ileri sürdü. Cinayetin meydana geldiği yerde sinirlerine hakim olamayarak çevredekilere feryat eden dayı Kanbur, suçluların hepsinin yakalanması için yetkililerden yardım istedi. Yeğeninin hastaneye götürüldüğü ambulansın içerisinde Halil P.’nin eşinin de olduğunu belirten Kanbur, genç adamın ölümünün üstüne Halil P.’nin eşinin hızla hastaneden uzaklaştığını öne sürdü.

“Yeğenimi kalbinin altından bıçaklayarak yaralıyorlar”

Acılı dayı Yakup Kanbur, saldırganların tamamından şikayeti olduklarını söyleyerek, “Bir gün önce münakaşa çıkıyor. Herkes park yeri münakaşası yüzünden çıktığını belirtiyor ama öyle değil. Halil P. denilen çaycı, buralara komple hükmetmek ve yeğenimi de bu dükkandan atmak için önceki gün 4-5 kişiyle gelerek tehdit etmiş. Ertesi gün yeğenime tuzak kuruyorlar. Yeğenimi kalbinin altından bıçaklayarak yaralıyorlar. Yeğenim orada son nefesini veriyor. Azmettirici ardında 2 adet yetim bıraktı. Saldırganların tamamından şikayetçiyiz. Bulunmalarını istiyoruz. Saldırganın karısı da ambulansa binip yeğenimi hastaneye götürüyor. Öldüğünü öğrenince de kaçıp gidiyor. O şahsın da sorgulanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Münakaşa anı kamerada

Öte yandan, Yunus Ergü ve beraberindekilerin olaydan 1 gün önce Kanbur’un dükkanına gittikleri ve münakaşa çıkarttıkları anların görüntüleri gün yüzüne çıktı.

Park kavgası sebebiyle öldürülen Murat Ulaş Kanbur’un tartışma görüntüleri ortaya çıktı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.