adplus-dvertising

Paribu çöktü mü? Paribu neden açılmıyor, ne zaman düzelecek?

Kripto para işlemlerinin yapıldığı Paribu uygulamasını kullananlar uygulamada dün gece saatlerinde sorun yaşandığını belirtti. Arama motorları üzerinden araştırma yapan kullanıcılar Paribu çöktü mü sorusuna ilişkin araştırmalarını sürdürüyor. Peki, Paribu neden açılmıyor, ne zaman düzelecek? 503 Service Unavailable Hatası ne demek?
Takip et
Paribu çöktü mü? Paribu neden açılmıyor, ne zaman düzelecek?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kripto para uygulaması Paribu dün gece saatlerinden itibaren sosyal medyada çok konuşulanlar arasında yer aldı. Uygulamayı kullanamayanlar arama motorları üzerinden Paribu çöktü mü sorusuna yanıt arıyor. Konu hakkında araştırmalar artış gösterdi. Peki, Paribu neden açılmıyor, ne zaman düzelecek? İşte merak edilenler…

PARİBU ÇÖKTÜ MÜ?

BitTorrent ve Holo’nun yükselmesi ancak Paribu’nun işlem yaptırmaması sonrasında sunucuların Service Unavailable hatası verdiği gözlemlendi.

Türkiye’nin en büyük Bitcoin ve kripto para borsaları arasında gösterilen Paribu’yu hedef alan sosyal medya gönderileri yine gündemde yer aldı. Twitter üzerinden pek çok kullanıcı Paribu etiketlerini kullanarak borsanın çökmesinden veya yaşadıkları mağduriyetten dolayı şikayetlerini dile getirdiler.

Bu uyarı ve şikayetlerle tek karşılaşan borsa ise Paribu değil. Ekşisözlük üzerinde hem Paribu hem de BtcTürk kripto para borsalarının “sol frame” bölümüne yerleştikleri ve dakikalar içerisinde onlarca eleştiri aldığı görülüyor.

Paribu dün gece saatlerinden itibaren sosyal medyada çok konuşuldu. Uygulamayı aktif olarak kullananlar çeşitli problem yaşadıklarını ifade etti.

İşte yapılan açıklama;

Paribu çöktü mü? Paribu neden açılmıyor, ne zaman düzelecek?

SERVİCE UNAVAİLABLE NE DEMEK?

503 Service Unavailable Hatası, web sunucusunun kullanılabilir olmadığı durumlarda meydana gelen bir HTTP durum kodu hatasıdır. 503 Service UnavailableHatasını herhangi bir web tarayıcısı veya herhangi bir işletim sistemi kullanan bilgisayarda hatta bir akıllı telefon veya tablette bile karşılaşabilirsiniz. Bu hatanın giderilmesi için sunucunun tekrardan aktif hale gelmesini beklemeniz ve imkanınız varsa internet hattınızı yeniden başlatmanız çözüm olabilir.

Paribu çöktü mü? Paribu neden açılmıyor, ne zaman düzelecek?

BİTCOİN 58,000 DOLAR DÜZEYİNE DÖNDÜ

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, Mart ortasında gördüğü 61,683.86 dolarlık yeni zirveden 52,000 dolara kadar indikten sonra toparlandığı 60,000 dolarda gelen kar satışlarıyla 58,000 dolara döndü. Bitcoin’in 60,000 doların üzerini gördüğü 1 Nisan’da 1.99 trilyon dolara tırmanan toplam piyasa hacmi de yeni haftaya 1.93 trilyon dolarda başladı.

Son 24 saat içinde 57,967.28 ve 58,913.75 dolar arasında dalgalanan Bitcoin, yüzde 0.21 artışla 58,147.14 dolara yükselirken, birimin haftalık kazancı yüzde 4.74 olarak hesaplandı. Bitcoin’in toplam piyasa hacmi de, 1.0 trilyon 86.54 milyar dolar düzeyindeydi.

Kripto para piyasalarının ikinci büyük birimi Ethereum da son 24 saatte yüzde 1.20 artışla 2,051.22 dolara yükselirken, haftalık kazancı yüzde 20.86 düzeyindeydi; birimin piyasa hacmi de 236.82 milyar dolara yükseld

Kripto para piyasalarının üçüncü büyük birimi Binance Coin de son 24 saatte yüzde 4.14 artışla 347.57 dolara yükselirken, haftalık kazancı yüzde 29.29 düzeyindeydi; birimin piyasa hacmi de 53.77 milyar dolara yükseldi.

Tüm piyasalarda toplam piyasa hacmi de son 1.0 trilyon 934 milyar dolara yükseldi. Kripto para piyasalarına yönelik kurumsal ilginin artmasının ardından yaşanan hızlı tırmanışla, toplam piyasa hacmi ilk kez 7 Ocak’ta 1.0 trilyon dolar ve ilk kez 15 Şubat’ta 1.5 trilyon dolar sınırını aşmıştı.

Kripto para piyasalarında, son 24 saatte en yüksek hacimli 100 birimden 30 birimin değeri düşerken, düşenlerden üç birim de ilk 10 birim arasındaydı.

Toplam 9,111 kripto para biriminin işlem gördüğü 37,635 piyasadaki toplam piyasa hacminin yüzde 56.1’ini Bitcoin, yüzde 12.2’sini de Ethereum oluşturuyordu. Tüm piyasalarda 24 saatlik işlem hacmi de 150 milyar dolar düzeyindeydi.

Bittrt Araştırma Müdürü Helin Çelik, piyasa değerlendirmesinde, şöyle dedi:

“CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’yi terk etmenin ve onu bir alternatifle değiştirmenin Amerika Birleşik Devletleri’nde ‘acil durum planları’ sorulduğunda ‘kesinlikle’ çözümün bir parçası olabileceğini söyledi.

“Bankacılık devi JPMorgan, toplam özel sektör altın yatırımını karşılaması durumunda Bitcoin’in uzun vadede 130,000 dolara ulaşabileceğini tahmin etti. JPMorgan, Bitcoin’in azalan oynaklığı nedeniyle kurumsal firmaların Bitconi benimsemesinde de bir artış olacağı ön görüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.