adplus-dvertising

Paraşütçüler gökyüzünü Türk bayraklarıyla süsledi

Samsun’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde 19 paraşütçü gökyüzünde Türk bayrağı açtı, renkli görüntüler gün yüzüne çıktı.
Takip et
Paraşütçüler gökyüzünü Türk bayraklarıyla süsledi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları heyecanı Samsun’da erken başladı. Milli Mücadele’nin başladığı kent olan Samsun’da her sene 19 Mayıs coşkuyla kutlanıyor. Canik ilçesi Gültepe mevkisinde toplanan Samsun Yamaç Paraşütü Kulübü sporcuları ile Çorum’dan gelen paraşütçüler Milli Mücadele’nin 103. senesi etkinlikleri çerçevesinde uçuş gerçekleştirdi. Bayram havasında gerçekleşen uçuşlarda sporcular gökyüzünde Türk bayrağı açtı. Samsun semaları Türk bayrağı ile süslendi.

“Burada şenlik havasında bir ortam oluştu”

Samsun’da yamaç paraşütü yapan Mustafa Yılmaz, “Uzun zamandır 19 Mayıs etkinliğini Samsun’da yapmayı planlıyorduk ancak genelde hava durumu uygun olmuyordu. Bu yıl şanslıyız. Projemizde 19 yamaç paraşütçü 19 Mayıs etkinlikleri için toplandık. Burada şenlik havasında bir ortam oluştu. Herkeste bir bayram coşkusu var. Uçuşlarımızda bayraklı oluyor. Farklı yerlerden arkadaşlarımız bunun için geldi. Bayram tadında bir etkinlik yaptık” şeklinde konuştu.

Paraşütçüler gökyüzünü Türk bayraklarıyla süsledi

“Samsun semalarını süsledik”

Samsun Yamaç Paraşütü Kulübü Başkanı Sedat Kurt, “Samsun Havacılık Kulübü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Hava Sporları Federasyonu ile beraber 19 Mayıs etkinlikleri çerçevesinde 19 bayrak havada uçuş yaptık. Samsun semalarını süsledik” diyerek konuştu.

“Gökyüzünü süslemeye devam edeceğiz”

Onur Tamer Ekmenci, “Bu işi hobi olarak gerçekleştiriyorum. Bu kulübümüzü 19 pilot ve 19 bayrak etkinliği vardı. Elimizden geldiğince gökyüzünü süslemeye devam edeceğiz” dedi.

“Hem spor yapıyoruz hem de aile birliği sağlıyoruz”

Kayseri’de gerçekleştirilen yamaç paraşütü yarışmasında kadınlar klasmanında üçüncü olarak Samsun’un tarihinde yamaç paraşütü alanında ilk madalyayı getiren Elif Gülşah Keskin, “Kadınların da bu tür yarışmalara katılmaları gerekiyor. Buradaki etkinlikte aile gibiyiz. Biz burada hem spor yapıyoruz hem de aile birliği sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Paraşütçüler gökyüzünü Türk bayraklarıyla süsledi

“Yalnızca 19 Mayıs’ta değil neredeyse 1 ay olacak biçimde kutluyoruz”

Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ise “Bundan 103 sene önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının farkındalığı yaratmak ismine paraşütçü kardeşlerimizle birlikte bir uçuş gerçekleştirdik. Hava da bugün müsaitti. Güzel de oldu. Biz 19 Mayıs’ı yalnızca 19 Mayıs’ta değil neredeyse 1 ay olacak biçimde kutluyoruz. Yamaç paraşütünün gençler tarafından ilgiyle izlenmesi gereken bir spor olduğunu düşünüyorum” açıklamasında bulundu.
Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.