Papetti Mahmut kimdir? Papetti ne demek?

Kocaeli’nin sevilen ismi Papetti Mahmut, kısa bir süre önce hayata gözlerini yumdu. Uzun süredir gırtlak kanseriyle mücadele eden Mahmut Eymirli, şehrin eğlenceli isimlerinden biriydi. Peki, Papetti Mahmut kimdir?
Takip et
Papetti Mahmut kimdir? Papetti ne demek?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmit’in fenomen ismi Papetti Mahmut kimdir sorusuyla araştırıyor. UPS Bölge Müdürlüğü göreviyle tanınan emekli isim Kocaeli’de geniş bir kesim tarafından tanınan ve sevilen “Papetti” lakabıyla anılıyor. Papetti Mahmut, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Peki, Papetti Mahmut kimdir?

Papetti Mahmut kimdir?

İzmit’te çok geniş bir kesim tarafından tanınan, herkesin dostu olan, bulunduğu her ortama neşe katan “Papetti” lakabıyla bilinen Mahmut Eymirli (60) vefat etti. UPS Bölge Müdürlüğü görevinden emekli, bir çocuk babası 60 yaşındaki Mahmut Eymirli, bir süredir gırtlak kanseri tedavisi görüyordu. Dün fenalaşıp KOÜ Tıp Fakültesine kaldırılan Eymirli kurtarılamadı. Mahmut Eymirli’nin cenazesi bugün Cuma Namazı’na müteakip Fevziye Cami’sinden kaldırılacaktır.

Ses Kocaeli gazetesinin köşe yazarı İsmet Çiğit, Mahmut Eymirli hakkında ‘’Papetti Mahmut, Mahmut Eymirli’yi İzmitli olup da tanımayan yoktur diye düşünüyorum. Bu şehrin en renkli, en neşeli, en esprili, hazır cevap adamıydı. Motosiklet tutkunu, dost canlısı, her ortamın adamıydı. Uzun yıllardan beri, gırtlak kanseri tedavisi görüyordu. Mahmut’un bulunduğu ortamda, O’nun anlattıklarına gülmeyen biri varsa, oturup sopayla dövmek gerekirdi. Sonuç, İzmit Mahmut’u kaybetti. Kesinlikle yeri doldurulamayacak, benzeri bulunamayacak bir hemşerimizdi. Sanırım, dün sabah benim gibi pek çok kişinin Bayram keyfi, Sevgili Mahmut’un vefat haberiyle birlikte kaçmıştır.’’ sözlerini sarf etti.

Papetti ne demek?

İtalyan saksafoncu ve besteci, ünlü melodilerin aranjörü Fausto Papetti’den ilham alınarak bulunmuş bir takma ad gibi görünmekte.

Kelime anlamı olarak Papetti şefkat, yaratıcılık, güvenilirlik, cömertlik, sadakat ve ev hayatına olan sevgiyi temsil eder.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.