Papaz, İsa Peygamber’in dünyaya dönmek için para beklediğini söyledi!

Evanjelik papaz Jesse Duplantis, kiliselere yeterince para bağışı yapılmadığı için İsa Peygamber’in dünyaya geri dönmediğini iddia etti. Papazın bu açıklamaları büyük tepki çekti.
Takip et
Papaz, İsa Peygamber’in dünyaya dönmek için para beklediğini söyledi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere’de yayın yapan Victory kanalındaki Victorython isimli TV programına katılan Evanjelik papaz Duplantis, tepkiyle karşılanan açıklamalarda bulundu. Duplantis, insanların kiliselerine yeterince bağışta bulunmadığını belirterek, İsa’nın tekrardan ortaya çıkmamasını buna bağladı.

Duplantis, “Buna dürüstçe inanıyorum. İsa’nın gelmemesinin sebebi, insanların Tanrı’nın onlara vermelerini emrettiği şeyi vermemeleridir” şeklinde konuştu. Papaz, “Bu gerçeği anladığınızda İsa’nın gelişi için zamanı hızlandırabilirsiniz” diyerek ekledi.

TEPKİ ÇEKTİ

Papazın bu söylemleri sosyal medyada “Tanrı’nın oğlu kaç paraya ikna olur?” gibi tepki çeken yorumlara neden oldu.

Papaz, İsa Peygamber’in dünyaya dönmek için para beklediğini söyledi!İspanya’da ‘boğulan kadın heykeli’ tepki çektiDünya

EVANJELİZM NEDİR?

Hristiyanlıkta, “İncil’i öğretmek, yaymak” manasına gelen Evanjelizm, ABD’de Hristiyanlar arasında en yaygın mezheplerden birisi olarak kabul ediliyor. Nüfusun ortalama yüzde 25’ine (ortalama 80 milyon) denk gelen Evanjelikler, aynı zamanda “Hristiyan siyonistler” olarak da biliniyor.

Geleneksek olarak “daha dindar oldukları” gerekçesiyle Cumhuriyetçi Parti’yi destekleyen Evanjeliklerin içindeki beyazlar, son senelerde yapılan seçimlerde en büyük desteği ise şu anda ABD Başkanı olan Donald Trump’a verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.