Papa, ölen Aylan bebeğin babasıyla görüştü!

Papa Francis tarihi Irak ziyaretini tamamlamadan önce Kuzey Irak’a gitti. Erbil’de pazar ayini yöneten 84 yaşındaki Papa Francis, ayinin artından kıyıya vuran cansız bedeniyle sığınmacı dramının simgesi haline gelen Aylan Kurdi’nin babasıyla görüştü. Abdullah Kurdi, Papa’ya teşekkür ederek, Aylan bebeğin bir fotoğrafını verdi.
Takip et
Papa, ölen Aylan bebeğin babasıyla görüştü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Irak’ın Erbil şehrindeki temasları esnasında, Muğla’nın Bodrum ilçesinde lastik botun batması neticesi sahile vuran cansız bedeniyle gündeme gelen Suriyeli Aylan Kurdi bebeğin babasıyla bir araya geldi.

Vatikan’dan yapılan açıklamada, Papa’nın, Erbil’deki Franso Hariri Stadyumu’nda gerçekleştirilen ayinin sonrasında Aylan bebeğin babası Abdullah Kurdi ile görüşme gerçekleştirdiği kaydedildi.

Aylan bebeğin bir fotoğrafını verdi

Açıklamada, Papa’nın, ailesini kaybeden Abdullah Kurdi’nin acısını dinlediği ifade edildi. Kurdi’nin ise alakasından dolayı Papa’ya teşekkür ederek, Aylan bebeğin bir fotoğrafını verdiği söylendi.

Neler meydana gelmişti?

Bodrum’da, 2 Eylül 2015’te Yunanistan’a geçmek isterken bindikleri lastik botun batması neticesi Suriyeli 3 yaşındaki Aylan Kurdi’nin yanı sıra ağabeyi ve annesinin de aralarında bulunduğu 5 kişi hayatını kaybetmişti.

Papa, ölen Aylan bebeğin babasıyla görüştü!

Mülteci problemine dikkatini çekmişti
Aylan bebeğin sahile vuran cansız bedeninin görüntüleri, Suriye’deki savaşın korkunç yüzünü bir defa daha ortaya koymuş, uluslararası toplumun mülteci problemine dikkatini çekmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.