Papa, İsrail polisinin Kudüs saldırısını değerlendirdi!

İsrail polisinin Kudüs'te yaşayan Filistinlilere karşı yaptığı saldırı eylemlerini değerlendiren Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, "Endişeyle takip ediyorum" ifadelerini kullandı.
Takip et
Papa, İsrail polisinin Kudüs saldırısını değerlendirdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Papa, Vatikan’da Aziz Petrus Meydanı’na bakan çalışma ofisinin penceresinden yaptığı geleneksel pazar duası ardından Kudüs’teki gelişmelere değindi.

“ENDİŞEYLE TAKİP EDİYORUM”

Katoliklerin ruhani lideri, Kudüs’ün şiddetin olmadığı bir buluşma yeri olması için dua ettiğini belirterek “Kudüs’te meydana gelen gelişmeleri, özel bir endişeyle takip ediyorum.” şeklinde konuştu.

Papa, “Kutsal kentin çok dinli ve çok kültürlü kimliğine saygı duyulması ve kardeşliğin üstün gelmesi için herkesi ortak çözümler aramaya davet ediyorum. Şiddet yalnızca şiddet üretir ve artık çatışmalara yeter diyorum.” ifadelerini kullandı.

İSRAİL ZULMÜ

İşgal altındaki Doğu Kudüs, Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan Filistinlilere mecburi göç tehdidi sebebiyle gergin günlere sahne oluyor. İsrail polisinin Mescid-i Aksa’daki saldırıları da kutsal şehirdeki gerilimi tırmandırıyor.

İsrail polisi, 7 Mayıs’ta teravih namazı esnasında Mescid-i Aksa’daki cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle müdahale etmişti.

Filistin Kızılayı, İsrail polisinin müdahalesi sebebiyle 205 Filistinlinin yaralandığını açıklamıştı.

İsrail polisinin Filistinlilere dünkü müdahalesinde de 90 kişi yaralanmış, Filistin Kızılayı yaralananlar arasında bir yaşında bebek ve çocukların da olduğunu açıklamıştı.

Bugün sabah namazı sonrası İsrail polisi, Mescid-i Aksa’dan çıkan cemaate gene plastik mermi ve ses bombaları ile müdahale etmiş, 10 kişiyi yaralamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.