Pandemi’de kredi alanlara yapılandırma müjdesi!

Kamu bankaları kısıtlamaların en yoğun olduğu dönemde 6 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi vermişti. O kredilere yapılandırma olanağı geldi. Yapılandırmada vadeler 36 aya kadar uzatılabilecek.
Takip et
Pandemi’de kredi alanlara yapılandırma müjdesi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Koronavirüs pandemisi sebebiyle nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar için yüzde 0.49 faiz oranıyla kamu bankaları temel ihtiyaç destek kredisini devreye almıştı.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın verdiği bu krediler 36 ay vadeli olup 6 ay geri ödemesiz 30 ay boyunca eşit taksitlerle ödeniyor. 3, 5, 7.5, 10 bin liraya kadar verilen krediler yüzde 0.49 faiz oranıyla dağıtılmıştı.

Aylık geliri 5 bin liranın altında olduğunu beyan eden kişilere kredi çıkmıştı.

Düşük faizi sebebiyle ödemesi de oldukça kolay olan kredilere ilişkin kamu bankaları yapılandırma seçeneğini sunmaya başladı. Milyonlarca kişinin faydalandığı kredi ile milyarlarca lira dağıtılmıştı.

YAPILANDIRMADA 36 AY SÜRE UZATIMI

Hürriyet’ten Burak Taşçı’nın haberine göre, Temel ihtiyaç destek kredisini yapılandırmak isteyenler 18 ile 36 ay arasında vade uzatımı yapabiliyor. Vade uzatımı ile taksitler daha da düşerken faiz oranı ise yüzde 1.42 olarak düzenlenmiş vaziyette.

Yapılandırma, internet bankacılığı ya da akıllı telefonlardan mobil bankacılık kullanılarak yapılabiliyor. Menüden ‘Krediler’ bölümüne girildiğinde ‘Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Yapılandırma’ seçeneği seçildiğinde BTİDK Vade Uzatımı işaretlenerek alakalı kredi seçimi yapılarak 18 ile 36 ay arasında istenen vade dilimi tespit edilerek yapılandırma gerçekleşiyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.