Panama’ya polis eğitimi veren İsrail atışlarda Filistinlileri hedef yaptı

İsrail’in eğitim desteği verdiği Panama’daki bir hedef tatbikatı sırasında polis memurlarının, Filistinlilerin resimlerini hedef aldığının ortaya çıkması, ülkede büyük tepkiye neden oldu.
Takip et
Panama’ya polis eğitimi veren İsrail atışlarda Filistinlileri hedef yaptı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Panama polis teşkilatına üye memurların, İsrail tarafından yürütülen bir eğitim kursunda Filistinlilerin kullandığı giysileri giyinmiş kişileri gösteren hedeflere nişan alma görüntüleri sosyal medyada hızla yayıldı.

Büyük tepki çeken görüntülerin sonrasında Panama Ulusal Polis Teşkilatı, gönderiyi resmi Twitter hesabından kaldırdı ve kısa zaman sonra da özür mesajı paylaştı.

Skandal olaya sosyal medyada tepki yağarken Panama Filistin ile Dayanışma Komitesi de korkunç hadiseyi kınadığı bir mesaj paylaştı.

Mesajda İsrail’den alınan eğitimin, “başörtüsü yahut benzeri şeyler takan herkesin terörist olarak sınıflandırıldığı bir ırkçılığı içerdiği” söylendi.

Panama’daki Filistin Bilgi Bürosu da “Bu, Panama’nın hoşgörü göstermemesi gereken bir ayrımcılık ve ırkçılık eylemidir” sözleriyle uygulamaya tepki gösterdi.

Bir sosyal medya kullanıcısı da tepkisini “Panama polisi, Filistinli bir kadının fotoğrafını terörizmin sembolü gibi göstererek ne elde etmek istiyor?” ifadeleriyle dile getirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.