adplus-dvertising

‘Palu Ailesi’ Davasının 3. Duruşması

Kocaeli'nin körfez ilçesinde işlenen ve Müge Anlı'nın programında tekrar gündeme gelerek çözülen cinayet ve suçlar silsilesinin 3. duruşması başladı.
Takip et
‘Palu Ailesi’ Davasının 3. Duruşması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kocaeli’nin körfez ilçesinde işlenen ve Müge Anlı’nın programında tekrar gündeme gelerek çözülen cinayet ve suçlar silsilesinin 3. duruşması görüldü. Meryem Tanhal ve küçük kızı Melike Tanhal’ın kabolması ile ilgili başlatılan soruşturmada Palu ailesinin 6 üyesinin yargılandığı 3. duruşması baladı. Tüyler ürperten suç silsilesi tüm ülkenin gündemine gelmişti. Sanıklar ssabah saatlerinde güvenlik önlemleriyle Kocaeli Adliyesi’ne getirildi. Palu ailesinin mensupları Tuncer Ustael, Emine Ustael, Havva Palu, İsa Palu, Fatih Palu ve Ayşe Palu avukatları eşliğinde mahkemeye katıldı. Linç girişimlerini önlemek amaçlı geniş güvenlik önlemleri alındı. Tuncer Ustael, merhum Meryem Tanhal’ı, ‘tasarlayarak canavarca hisle, eziyet çektirerek öldürmek’, ‘cebir kullanarak birden fazla kişi ile hürriyetinden yoksun kılmak’ suçlarından yargılanıyor. İsa Palu, kardeşi merhum Meryem Tanhal’ı tasarlayarak canavarca hisle, eziyet çektirilerek öldürülmesi suçuna yardım’, ‘Meryem Tahnal’a ait banka veya kredi kartını izinsiz kullanmak’, ‘cebir kullanarak birden fazla kişi ile kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak ile suçlanıyor.

MERYEM TANHAL’IN CESEDİ BULUNACAK

Tuncer Ustael mahkemede verdiği ifadede öldürdüğü merhum Meryem Tanhal’ın cesedinin gömülü olduğu sahilde bulunacağına emin olduğunu söyledi. Tuncer Ustael: “Suçlamaları kabul etmiyorum. Meryem’in cesedi Tütünçiflik Sahili’nde bulunacak bundan eminim. H.Ş. isimli kişi dinlenmeden bu olaylar aydınlanmayacak” dedi.

PALU AİLESİNİN AKIL SAĞLIĞI YERİNDE Mİ?

Kocaeli’nin körfez ilçesinde işlenen ve Müge Anlı’nın programında tekrar gündeme gelerek çözülen cinayet ve suçlar silsilesinin 3. duruşması görüldü. Meryem Tanhal ve küçük kızı Melike Tanhal’ın kabolması ile ilgili başlatılan soruşturmada Palu ailesinin 6 üyesinin yargılandığı 3. duruşması baladı. Palu ailesinin akıl sağlığı yerinde mi? Mahkemde konuşan Hava Palu, “Bizim akıl sağlımız yerinde değil. 2009’da yapılan soruşturmalarda bu hususlar gündeme geldi. Bunların yeniden araştırılmasını talep ediyorum. Akıl sağlığımız yerinde olmadığı için dava doğru bir şekilde ilerlemiyor” dedi. Avukatları yaptığı savunmada cesedin ortada olmadığından ölüm şeklinin belirlenemediğini söyleyerek, “Cesedin bulunduğu alanda coğrafi değişiklik olduğuna dair somut bir delil dosyada bulunmamaktadır. Dosyadaki deliller tutukluluk için yeterli değildir. Ölüm saati ve ölüm nedeni tam olarak belli değildir. Müvekkillerim doktor değillerdir. Ölüm nedeni ve saatini tam olarak bilemezler. Meryem’in battaniyeye sarılı olduğu yerde ölü olup olmadığı belli değildir. Meryem’in gömülmesi olayına karışmamışlardır” avukat Alper Bayrak ayrıca Tuncer Ustael için narsist kişilik bozukluğu raporu alınmasını talep etti. Tüm aile için de yeniden akıl sağlığı raporu istemesi nedeniyle davayı 21 Kasım’a erteledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.