Paloma Faith, hamilelik sonrası göğüslerine lahana koymuş!

39 yaşındaki İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Paloma Faith, doğum sonrası süreçte yaşadığı zorlukları anlattı. Göğüslerinin şiştiğini ve ağrılı bir süreç yaşadığını anlatan Faith, acısını dindirmek için enteresan taktikler denedi.
Takip et
Paloma Faith, hamilelik sonrası göğüslerine lahana koymuş!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kısa bir müddet önce ikinci defa anne olan meşhur şarkıcı Paloma Faith, bebeğinin tüketebileceğinden fazla süt ürettiği için göğüslerinin şiştiğini ve ağrılı bir süreç yaşadığını anlattı.

Paloma Faith, doğumdan üç gün sonra yaptığı paylaşımda, göğüslerinin süt sebebiyle dolgunlaştığını, şiştiğini ve kuvvetli bir ağrı hissettiğini söyledi. Meşhur şarkıcı, acısını dindirmek için her taktiği denediğini de ekledi.

GÖĞÜSLERİNE LAHANA KOYDU

Faith, daha sonra farklı bir yol denemeye karar vardığını anlattı. Esasında şarkıcının denediği bu taktik, bir manada “kocakarı ilacı” denilecek türden. Faith, acısını dindirmek için göğüslerine lahana koydu.

Paloma Faith, hamilelik sonrası göğüslerine lahana koymuş!

O anlarda çektiği fotoğrafını da sosyal medya hesabından paylaştı. Şarkıcının, lahananın iltihap söktürücü ve acı dindirici özelliğinden yararlanmak için bunu yaptığı söyleniyor.

BİRÇOK ANNENİN BAŞINA GELİYOR

Paloma Faith’in başına gelen bu vaziyeti esasında birçok yeni anne yaşayabiliyor. Hiperlaktasyon de denen bu vaziyet genellikle doğumdan sonraki ilk günlerde yaşanıyor. Bebeğin emme alışkanlıklarının yerleşmesiyle beraber ortadan kalkıyor.

Paloma Faith, hamilelik sonrası göğüslerine lahana koymuş!

Fakat ara sıra annenin genetik yatkınlığı, bazı hormonal etkiler bu süreyi uzatabiliyor. Göğüslerde biriken ve fazla üretildiği için bebek tarafından yeteri kadar tüketilmeyen süt göğüslerde dolgunluk hissi ve kuvvetli ağrıya neden olabiliyor. Bazı vaziyetlerde da bebek anne sütünün dışında başka yiyeceklerle beslenmeye başladığında da aynı problem ortaya çıkıyor. Göğüslere lahana koymak da bu vaziyette acıyı azaltmanın bir taktiği olarak benimseniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.