Pakize Akbaba Çıkarıldığı İlk Duruşmada Beraat Etti!

Cumhurbaşkanı’na hakaretten yargılanan Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba ilk duruşmada beraat etti. Akbaba, Pakize Anne olarak da biliniyordu.

Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlaması ile hakkında 4 sene hapis cezası talep edilen Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba, çıktığı ilk duruşmada beraat etti. Adliyeye gelişinde Pakize Akbaba’yi içlerinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de yer aldığı çok sayıda kişi karşıladı. Pakize Anne duruşmanın sonrasında “Beni susturmak istiyorlar. Susmayacağım. Daha çok konuşacağım” dedi.

PAKİZE AKBABA HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba’ya, 5 Aralık 2017 tarihinde Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması’nda gerçekleştirdiği konuşması sebebi ile “Cumhurbaşkanına hakaretten” soruşturma açıldı. Akbaba hakkında hazırlanan iddianame bitirildi. Hakkında 4 sene hapis cezası talep edilen Pakize Alp Akbaba bugün Ankara Adliyesi’nde hakim karşısına çıktı.

İLK DURUŞMADA BERAAT ETTİ

Pakize Akbaba çıkarıldığı ilk duruşmada ise beraat etti. Haberi açıklayan avukat Uğur Poyraz “Pakize Ana cumhurbaşkanına hakaret suçlamasından ilk celsede beraat etti fakat esasen Türk halkının vicdanında çoktan beraat etmişti. Duruşmaya gelen, davaya destek veren herkese teşekkür ederim.” dedi.

MERAL AKŞENER KARŞILADI

Adliyeye gelişinde Pakize Akbaba’yı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener karşıladı.

Pakize Anne duruşmanın sonrasında adliye önünde kısa bir açıklama gerçekleştirdi. Kendisine destek verenlere teşekkürlerini sunan Pakize Akbaba “Susturmak istiyorlar. Susmayacağım. Daha çok konuşacağım” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı