adplus-dvertising

Pakistan’da termometreler 45 dereceyi gösterdi

Pakistan’da 45 dereceye kadar ulaşan sıcaklıklar sebebiyle halka uyarılarda bulunuldu.
Takip et
Pakistan’da termometreler 45 dereceyi gösterdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Pakistan’da sıcaklıklar artmaya devam ediyor. Özellikle Sindh eyaletinde etkili olan sıcak hava dalgası sebebiyle yetkililer, halka tedbirli olma çağrısında bulundu. Pakistan Meteoroloji Departmanı (PMD) tarafından yapılan açıklamada, liman şehri Karaçi’de termometrelerin 40 dereceyi gösterdiği aktarılırken, hissedilen sıcaklığın yüzde 34 nem ile 45 dereceye kadar ulaştığı söylendi. Sıcak havadan bunalan birçok kişi ise serinlemek için yüzme havuzlarına akın etti.

12 saate varan elektrik kesintileri

Mevsim normallerinin üstünde seyreden sıcaklıklar yaşamı da olumsuz etkilemeye devam ediyor. Pakistan İklim Değişikliği Bakanı Sherry Rehman ülkenin bazı bölgelerinde 47 dereceye kadar ulaşan sıcaklıklara karşı tedbirler alınması için hükümete çağrıda bulunurken, sıcakların 6 ila 8 derece daha yükselebileceğinin öngörüldüğünü belirtti.

Ülkedeki enerji krizi sebebiyle birçok bölgede uzun zamanlı meydana gelen elektrik kesintilerinde de artış meydana geldi. Küçük işletme sahipleri, yükselen sıcaklıklar karşısında çalışmaya devam etmek istese de, elektrik kesintileri çalışmaları sekteye uğrattı. Kent merkezlerinde meydana gelen 6 ila 10 saatlik elektrik kesintileri, kırsal bölgelerde 12 saate kadar ulaştı. Akaryakıt azlığı ve talep dengesizliği sebebiyle de termik santrallerdeki elektrik imalatında düşüş meydana geldi ve ortalama 6-7 bin megawatlık bir açık rapor edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.