Pakistan’da 21 kişi soğuktan donarak öldü! insanlar kurtarılmayı bekliyor…

Pakistan’da yoğun kar yağışının etkisi devam ediyor. Pencap eyaletine bağlı tatil beldesi Murree ve Galyat civarında dün akşamdan itibaren etkisini gösteren kar yağışında araçlarında mahsur kalan 21 kişi yaşamını yitirdi. Pakistan İçişleri Bakanı Şeyh Raşid Ahmed, “İnşallah bugün akşama kadar bin aracı kurtaracağız. İnsanları yürüyerek bölgeye gitmesine de izin vermiyoruz. Ziyaret zamanı değil” diye yalnızca yiyecek ve battaniye taşıyan araçların girişine izin verildiğini aktardı.
Takip et
Pakistan’da 21 kişi soğuktan donarak öldü! insanlar kurtarılmayı bekliyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Pakistan’ın Murree kentinde yoğun kar yağışı sebebiyle araçlarında mahsur kalan 21 kişi donarak yaşamını yitirdi. Yaşamını kaybedenler arasında bir polis memuru, eşi ve 5 çocuğu da bulunuyor. Federal hükümet, kurtarma operasyonları için ordu personelini görevlendirdi. Pakistan İçişleri Bakanı Şeyh Raşid Ahmed, hafta sonu tatili için bölgeye çok sayıda kişinin akın ettiğini söyleyerek, “Murree, 15-20 sene aradan sonra çok sayıda turist gördü ve buna bağlı olarak bir kriz meydana geldi” ifadelerini kullandı.

”BİN ARACI KURTARACAĞIZ”

Ortalama bin aracın bölgede mahsur kaldığını söyleyen Bakan Ahmed, başkent İslamabad’dan Murree’ye giden yolun kapatıldığını duyurdu. Ahmed, “İnşallah bugün akşama kadar bin aracı kurtaracağız. İnsanları yürüyerek bölgeye gitmesine de izin vermiyoruz. Ziyaret zamanı değil” diye yalnızca yiyecek ve battaniye taşıyan araçların girişine izin verildiğini aktardı.

Pakistan’da 21 kişi soğuktan donarak öldü! insanlar kurtarılmayı bekliyor…

AFET BÖLGESİ İLAN EDİLDİ

Pencap Eyalet Başbakanı Usman Buzdar ise Murree’yi afet bölgesi ilan etti. Hastanelerde, karakollarda, yönetim ofislerinde ve kurtarma hizmetlerinde de alarm vaziyetine geçildi.

Pakistan’da 21 kişi soğuktan donarak öldü! insanlar kurtarılmayı bekliyor…

Pakistan Meteoroloji Servisi, 6-9 Ocak arasında Murree ve Galyat için yoğun kar yağışı uyarısında bulunmuştu. Son günlerde yoğun kar yağışını görmek için turistik bölgeye 100 binden fazla araç girişi olduğu, bu vaziyetin bölgedeki yollarda büyük bir trafik sıkışıklığına yol açtığı söyleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.