Pakistan Başbakanı İmran Han’dan Diriliş Ertuğrul Talimatı

Pakistan Başbakanı İmran Han, Pakistan devlet televizyonu PTV'den Diriliş Ertuğrul dizisini yayınlamasını istedi.

Pakistan Başbakanı İmran Han, devlet televizyonu PTV’den Engin Altan Düzyatan’ın başrolünde oynadığı Diriliş Ertuğrul dizini yayınlamasını talep etti.

Türk dizilerine olan alaka her geçen gün artıyor. Tarihi dizilere olan yoğun talep, artık müslüman devletlerin en tepesindeki adlar tarafından dile getiriliyor.

MALEZYA’DAN SONRA BİR ÇAĞRI DA PAKİSTAN’DAN GELDİ

“Kuruluş Osman” dizisinin izlenmesi tavsiyesinde bulunan Malezya Kraliçesi Azizah Aminah Maimunah Iskandariah’tan sonra bir çağrı da Pakistan Başbakanı İmran Han’dan geldi.

Arab News’e konuşan Pakistan Yayıncılık ve Enformasyon Bakanı Firdevs Aşık Avan; sosyal, kültürel ve dini değerleri korumak için yapılan düzenlemeler kapsamında Başbakan Han’ın PTV’den Diriliş Ertuğrul’u yayınlamasını istediğini söyledi.

“İSLAM TARİHİNİN ANLAŞILMASINA YARDIM EDECEK”

Avan, Urduca dublajlı olarak PTV’de gösterilecek dizinin İslam tarihinin gençler tarafından anlaşılmasına da yardım edeceğini söyleyerek, “Müslüman dünyasının kendi değerleri ve geçmişi olmasına karşın biz hala Batı yapımı diziler izliyoruz.” diyerek konuştu.

Kendisinin katıldığı bir İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) toplantısında, üyeler arasında sosyal ve kültürel ilişkileri geliştirmek maksadıyla medya alanında iş birliğinin görüşüldüğünü belirten Avan, bu alanda yapılacak çalışmalara özel alaka gösterildiğini ve bunun aynı zamanda Batı ülkelerindeki İslam algısını değiştirmekte de yararlı olduğunu kaydetti.

DUBLAJ SÜRECİNDEYİZ!

Avan, televizyon ve sinema alanındaki içeriklerin İslamofobi ile mücadelede de etkili bir taktik olduğunu ifade etti.

PTV Uluslararası İlişkiler Direktörü Şazia Sikandar, “PTV, diziyi Pakistan’da yayınlamak için Urduca yayın haklarını aldı. Şu an dublaj sürecindeyiz. Seyirciyi yakalayabilmek için seslendirme sanatçılarını dikkatle seçiyoruz.” ifadelerini kullandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı