Pakistan Başbakanı İmran Han Cumhuriyet Bayramı’nı Kutladı

Pakistan Başbakanı İmran Han 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle Cumhurbaşkan Erdoğan ve Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

Pakistan Başbakanı İmran Han, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben Cumhuriyet Bayramı tebrik mesajı yazdı. Geçmişte Alt Kıta Müslümanlarının Türk milletinin yanında yer almasının Pakistanlılar için onu kaynağı olduğunu belirten Han, Alt Kıta Müslümanlarının Türk halkının yanında yer alması ile ortak inanç ve kültürün bugünkü yakın ilişkilerinin kaynağı olduğunu ifade etti.

Han mesajının devamında, “Bu tarihi gün, Türk milletinin sömürge güçlerine karşı cesaretini ve ardından gelişme ve refah yolunda ilerleyişini sembolize ediyor. Türklerin yiğit duruşu dünya çapında milyonlarca insana ilham verdi. Pakistan, Türkiye’yi yakın dost ve kardeş olarak görmektedir. Ülkelerimiz arasındaki tarihi bağı, halkımızın yararı, bölgemizin barış ve refahı için daha da derinleştirmeyi dört gözle bekliyoruz. Çok yaşa Türkiye, çok yaşa Pakistan-Türkiye kardeşliği.” ifadelerine yer verdi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı