Pablo Escobar’ın Kardeşi Roberto Escobar Katlanabilir Akıllı Telefon Üretti

Ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın kardeşi Roberto Escobar, Escobar Fold 1 isimli katlanabilir akıllı telefon üretti.

Pablo Escobar’ın kardeşi Roberto Escobar tarafından bu ay başında duyurulan ve ‘Apple’dan daha iyi’ sloganıyla piyasaya sürülen akıllı telefon ‘Escobar Fold 1’in yeni fotoğrafları görücüye çıkarıldı.

Karelerde, bir rahibin telefonu kutsadığı görülürken, bir diğerinde Roberto oluşturduğu telefonla beraber kardeşi Pablo’nun portresi önünde poz veriyor.

‘APPLE’IN YAPTIĞI HERHANGİ BİR ŞEYDEN ÇOK DAHA İYİ’

Roberto Escobar Fold 1’in her ne kadar Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold’a rakip olma olasılığı bulunsa da Roberto Escobar’ın hedefinde aslen Apple var.

Escobar, ürettiği telefonla alakalı ‘Apple’ın yaptığı herhangi bir şeyden çok daha iyi’ yorumunu yapıyor.

Escobar, “Dünyadaki ilk katlanabilir telefonlardan birini yaptım. Etkileyici imalat ve perakendecilerle özel anlaşmalar yapmamamız sayesinde öbür üreticilere kıyasla masrafları düşük tutmayı başardık. Escobar Fold 1, şu anda dünyadaki en iyi akıllı telefon” şeklinde konuştu.

APPLE’A DOLANDIRICILIK DAVASI AÇIYOR

“Apple’ı yeneceğimi söyledim ve yeneceğim de” diyen kardeş Escobar, Apple’ın insanları kandırarak değersiz ürünler sattığını ve bundan yüksek kâr elde ettiğini savunuyor. Bu sebeple 6 Ocak 2020’da firmaya karşı 30 milyar dolarlık bir toplu dava açması bekleniyor.

KIRILMAZ TELEFON

72 yaşındaki Roberto Escobar, kardeşi tarafından yönetilen Medellin kartelinin hem kurucularından biri hem de muhasebecisiydi. Fakat daha sonra ‘aile şirketinden’ ayrılarak kendi teknoloji şirketini kurdu.

Escobar Fold 1, 7.8 inçlik Full HD AMOLED ekrana ve çift SIM kart desteğine sahip. Sekiz çekirdekli 2.8Ghz Qualcomm Snapdragon 8 işlemciye sahip olan bu katlanabilir telefonda, 16 MP + 20 MP çift kamera bulunuyor.

Roberto Escobar bu telefonun kırılmaz olduğunu öne sürüyor. Telefona da rakiplerine göre bir hayli ucuz olan 349 dolarlık bir fiyat biçildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı