P30 Pro’nun bütün başarısını özel üretim sensörlere bağlı!

Huawei P30 Pro’nun en büyük başarısı olan kamerasının sırrı ortaya çıkıyor. Fotoğraf çekerken ışığı kendisi ayarlayan ve 50X yakınlaştırma yapabilen telefonunun başarısı SONY üretimi sensörlerde yatıyor.


P30 Pro’nun bütün başarısını özel üretim sensörlere bağlı!

Türkiye’de satışı başlayan ve özellikleri ile herkesin aklını başından alan bir akıllı telefon olan P30 Pro ile ilgili yeni haberler gelmeye başladı. P30 Pro’nun bütün başarısının, içerisinde bulunan sensörlere bağlı olduğu söylendi. Yazılım elbette çok önemli fakat sensörler sayesinde yazılım hatasız olarak çalışabiliyor. Huawei, SONY tarafından geliştirilen ve fotoğraf deneyimini baştan aşağıya değiştiren IMX650 görüntü sensörünü kullanan ilk marka olduğu içinde bu kadar güzel fotoğraf çekebiliyor.

RYB RENK FİLTRESİ SAYESİNDE OLUYOR

Markanın yine fotoğrafların kaliteli olmasını sağlayan özelliklerinden bir tanesi olan RYB renk filtresi, fotoğraflardaki ışığı yüzde 40 daha iyi yapıyor. Bu filtrenin en büyük başarısı ışığı yapay zeka ile çok daha kaliteli bir hale getirmesidir. P30 Pro’nun kamera sensörü, RYB renk filtresi ile ışığı %40 daha iyi alıyor. Bu özellik genel olarak normal ışığın sensörde bulunan özel 4 kutucukta dağılmasından oluşuyor ve çok daha iyi bir renk ve ışık deneyimi sunuyor.

6.999 TL’DEN RAFLARDA YERİNİ ALDI

Markanın 3 ayrı modelinin Türkiye’de satışının ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. Huawei P30 ve P30 Pro modelleri satışa çıktı. P30 Pro modeli 6.999 TL fiyat etiketi ile satışa çıkarken, P30 modeli 4.900 TL fiyat etiketi ile satılmaya başlandı. Her iki telefonu da operatörlerden kredi kartına taksit imkanı ile almak mümkündür. Huawei P30 serisine ait telefonların ithalatçı garantili satışları ise 3.000 TL fiyat etiketine sahiptir.

Yazar: Yavuz Sabri

Yavuz Sabri
Yavuz Sabri 1986 yılında Kırşehir'de dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul'da Şehir Üniversitesi'nde tamamlayan Sabri, uzun yıllardır basın sektöründe görev almaktadır. Görsel medya üzerine uzmanlaşan Sabri, yazmış olduğu başarılı köşe yazılarıyla ilgileri üzerine toplamayı başarmıştır.

İlginizi Çekebilir

Samsung mobil fotoğrafçılık için yeni sensörler geliştirdi

Samsung mobil fotoğrafçılık için yeni sensörler geliştirdi

Samsung mobil fotoğrafçılık deneyimini zirveye çıkaracak yeni sensörlerini tanıttı. Patenti de alınan kamera sensörleri sayesinde gece çekimi, HDR desteği ve 480 FPS'de video HD kaydı mümkün bir hale gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.