Özlem Akınözü Kimdir? Akın Akınözü Oğlu mu?

Özellikle Zelal karakteri ile akıllara kazınan usta oyuncu Özlem Akınözü kaç yaşında, çocuğu kim, Akın Akınözü oğlu mu, hangi filmlerde rol almıştır?

Doğum tarihi: 13/10/1964

Doğum yeri: Ankara

Boyu: 1.73 cm

Kilo: 70 kg

Burcu: Terazi

Eğitim durumu: Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro

Medeni hali: Evli

Meslek: Oyuncu Seslendirme Sanatçısı Tiyatrocu

1964 yılında Ankara’da doğan Özlem Akınözü, ilkokul öğrenimini Ahmet Vefik Paşa ilkokulunda orta öğrenimini Özel Yükseliş Koleji’nde ve Lise öğrenimini de Özel Yenişehir Koleji’nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun oldu.

Özlem Akınözü’nün babası 1988 yılında yaşamını yitiren usta isim Süreyya Arın. Kula’da Üç Gün, Safranbolu’da Zaman gibi filmlerin anlatıcısı olarak yer aldı. TRT’nin ilk spikerlerinden, İpek Yolu ve birçok belgesele sesi ile hayat veren seslendirme sanatçısı. Aynı zamanda Türk belgeselciliğinin Babası olarak adlandırılan rahmetli Suha Arın’ın da yeğeni.Özlem Akınözü’de babası gibi 1984 yılından bu yana TRT, özel kanallar ve reklam filmlerinde seslendirme çalışmaları gerçekleştirdi.2003 senesinden beri Milli Eğitim Bakanlığı’nın İlköğretim ve Lise öğrencileri için hazırladığı eğitim CD’lerinin seslendirmesini yaptı

Özlem Akınözü’nün bugüne kadar oynadığı dizi ve filmler

Sensiz Olmuyor (Sema)

Sahte Prenses (Sabahat)

Dicle (Revnak)

Tek Türkiye (Zelal)

Karagül

Zeytin Tepesi

Payitaht Abdülhamit

Deliha 2.

Özlem Akınözü, 1989 yılında evlenmiştir. Oyuncu Hercai dizisinde Miran Aslanbey karakterine hayat veren Akın Akınözü ise oğludur.

AKIN AKINÖZÜ VE ÖZLEM AKINÖZÜ FOTOĞRAFLARI

Özlem Akınözü Kimdir? Akın Akınözü Oğlu mu?

Özlem Akınözü Kimdir? Akın Akınözü Oğlu mu? Özlem Akınözü Kimdir? Akın Akınözü Oğlu mu? Özlem Akınözü Kimdir? Akın Akınözü Oğlu mu?

Özlem Akınözü Kimdir? Akın Akınözü Oğlu mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı