adplus-dvertising

Özhaseki’den sosyal medyadaki görüntüye ilişkin açıklama: Alçaksınız

Kayseri Valiliği tarafından düzenlenen turizm toplantısında, kadın turizmcinin konuşmasının ardından Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın AK Partili Mehmet Özhaseki’ye, “Bir şey deme, he de geç gitsin” diye seslendiği anlar, mikrofondan duyulmuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, söylemediği bir sözün sosyal medyada kendisininmiş gibi yansıtıldığını bildirdi.
Takip et
Özhaseki’den sosyal medyadaki görüntüye ilişkin açıklama: Alçaksınız
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kayseri Valiliği tarafından gerçekleştirilen toplantıya yaşanan mikrofon kazası damga vurdu. Vatandaşlardan biri sıkıntısını anlattığı sırada, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yanında oturan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a doğru eğilerek “Hamdi yok dedi. Bir şey deme, bir şey deme” ifadelerini kullandı. Büyükkılıç da Özhaseki’nin bu sözlerine “He de geç gitsin” karşılığını verdi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

İkili arasındaki bu diyalog, kısa süre içerisinde sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri haline geldi. Video ise çok kez paylaşıldı. Görüntülerle ilgili ilk olarak açıklama yapan isim Mehmet Özhaseki oldu. Eleştirilerin odağı haline gelen Özhaseki, konuya ilişkin sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Benim söylemediğim bir sözü, söylemiş gibi gösteriyorsunuz. Hiç değilse biraz namuslu olun” ifadelerini kullandı.

AK Parti’den yapılan yazılı açıklamada, Özhaseki’nin, Kayseri’de bir AVM açılışında, kentte gerçekleştirilen turizm toplantısına ilişkin sosyal medyada yer alan görüntülerle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunduğu belirtildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile arasında geçen konuşmanın art niyetli şekilde abartılarak sosyal medyada servis edildiğini bildirdi. Özhaseki, “Turizm toplantısında arkadaşımızın biri bana göre aşırıya kaçan bir eleştiri yaptı. Buna Memduh Bey de cevap vermek istedi. Ben de ‘Bir şey söyleme’ dedim. Eleştiriye ille de cevap vermek gerekmiyor. İnsanların eleştiri hakkı da var.” ifadelerini kulandı.

Özhaseki’den sosyal medyadaki görüntüye ilişkin açıklama: Alçaksınız

Yapılan eleştiriyi haklı olmadığı halde olgunlukla karşıladıklarını belirten Özhaseki, şunları kaydetti:

“Memduh Bey sağ olsun beni dinleyerek cevap vermedi. Ama biraz sonra ‘He de gitsin’ gibi bir laf söyledi. Bunun üzerine bunu alıp o kadar büyütmenin bir manası yok. Orada ben olgunluk olsun diye ‘sesini çıkarma her eleştiriye cevap verme’ dedim, bu kadar. Bunu söylemek de her zaman benim hakkım. Nihayetinde eleştiri de çok haklı değildi ama ne söylediği de çok önemli değil. Birisi bir şey söylemiş, saygıyla karşılamak lazım. Çünkü orada 10-20 tane hayırlı katkıda bulunacak fikir söylendi. 10-20 tane eleştiri geldi, bu eleştirilerin hepsine cevap vermek gerekiyor mu? hayır. O yüzden ben başkanımıza cevap vermemesini rica ettim. Bunu alıp da abartmanın ne anlamı var bilmiyorum.”

BÜYÜKKILIÇ: TAMAMEN İYİ NİYETLİ

Görüntülere ilişkin bir yanıt da Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’tan geldi. Büyükkılıç, şu değerlendirmede bulundu: “Sosyal medya mecralarında eksik bilgilerle yorumlanmaya çalışıldığı görülen turizm toplantısındaki görüntüde söylenen ifadeler tamamen iyi niyetli olup, konu zaten belediye gündemimizde yer aldığından bir sonraki soruya geçilebilmesine ve paydaşlara daha çok söz verilebilmesine imkan sağlanması amaçlanmıştır. Konu ve ortam bütünlüğü dikkate alınmadan cımbızla çekilen “8 saniye” görüntünün eksik bilgilerle servis edilmesinden iyi niyetle bahsedilemez. Her şeye rağmen şehrimize ve sağduyulu hemşehrilerimize hizmet etme aşkından asla taviz vermeyeceğiz ve kimsede buna engel olamayacaktır.”

Özhaseki’den sosyal medyadaki görüntüye ilişkin açıklama: Alçaksınız

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.