adplus-dvertising

Özgür Özel’in Kur’an’ı kerim açıklamasına ‘dinimize saldırdı’ diyerek tepki!

Milli İrade Platformu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 4-6 yaş dönemindeki Kur’an-ı Kerim eğitimine yönelik sözlerine tepki gösterdi.
Takip et
Özgür Özel’in Kur’an’ı kerim açıklamasına ‘dinimize saldırdı’ diyerek tepki!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli İrade Platformu’ndan yapılan açıklamada; CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 4-6 yaş dönemindeki Kur’an-ı Kerim eğitimine yönelik sözlerine karşılık, platformun destekçisi 300’ü aşkın sivil toplum kuruluşunun bir basın açıklamasına imza attığı söylendi.

İnsanlığın bilimsel ve teknolojik alanlarda ilerlemesine etki eden çağdaş ilimlerle beraber çocukların ahlaki gelişimine katkı sağlayacak, vatanına, milletine, devletine bağlı, insani değerler taşıyan bireyler olmasına yardımcı olacak değerleri de öğrenmeleri gerektiği ifade edilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR”

“Peygamber Efendimizin (s.a.v.) ‘Ben, fakat güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim’ hadisini hayatlarına tatbik etmek isteyen aziz milletimiz, ‘Ağaç yaşken eğilir.’ düsturuyla güzel ahlakı ve dinimizin temel vecibelerini, çocuklarının öğrenmesini isteyerek Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından yürütülen çalışmalara büyük bir teveccüh göstermektedir.

“HER FIRSATTAN DİNİMİZE SALDIRANLARA…”

Her fırsatta dinimize, manevi değerlerimize özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı’mıza saldıran ve yıpratmaya çalışan, yalan yanlış bilgilerle milletimizin yararına olan hizmetleri karalama girişiminde bulunan, ortaçağ zihniyetine sahip, siyaset iddiasında bulunanlar bir defa daha harekete geçmiştir. Aziz milletimizin gözünün içine baka baka bir de helalleşme isteyerek, değerlerimize hakaret ederek, milletin kendilerine teveccüh edeceğini düşünmektedirler.

21.yüzyıl Türkiyesi’nde aziz milletimiz size itibar etmeyecek ve hakkını helal etmeyecektir. Siyasi malzeme yapılmaya çalışılan konu evlatlarımızın geleceğidir. Ülkemizin geleceği için atılan her türlü olumlu adımın karşısında duran bu çağ dışı zihniyeti kınıyor, yapılan ithamları sahibine geri iade ediyoruz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.