adplus-dvertising

Özgür Duran’ın babasının avukatı Duygu Delibaş: “Cezanın yükselmesi yönünde tekrardan üst mahkemeye taşıyacağız”

Özgür Duran’ın babası Cengiz Duran’ın avukatı Duygu Delibaş, Kadir Şeker için mahkemenin indirim yaptığını söyleyerek, “Cezanın yükselmesi yönünde yeniden üst mahkemeye taşıyacağız” şeklinde konuştu.
Takip et
Özgür Duran’ın babasının avukatı Duygu Delibaş: “Cezanın yükselmesi yönünde tekrardan üst mahkemeye taşıyacağız”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Konya’da, sevgilisini darp ettiğini düşündüğü kişiyi önlemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle hakkında 12 sene 6 ay hapis cezası verilen ve cezasının Yargıtay tarafından bozulmasının sonrasında tekrardan hakim karşısına çıkan Kadir Şeker’in tutukluluğunun devam etmesine karar verilirken, cezası da 10 sene 10 aya düşürüldü. Duruşma sonunda açıklama yapan Özgür Duran’ın babası Cengiz Duran’ın avukatı Duygu Delibaş, mahkemenin Kadir Şeker için mahkemenin biraz indirim yaptığını söyledi. Avukat Duygu Delibaş, “Bugün kamuoyunun merakla beklediği Kadir Şeker davası görüldü. Kamuoyunda yoğun bir biçimde tahliye bekleniyordu. Dünden beri sosyal medyada buna dair çalışmalar yapılıyordu. Hatta öyle ki bugün tahliye olacağına dair kesin bir kanı vardı.

Savcılığın mütalaası da bu yönde oldu. Tahliye edilmesini talep etti. Fakat mahkeme heyeti bizim de talebimiz doğrultusunda tutukluluğun devamına karar verdi. Öncelikle müebbet hapis verildi. Müebbet hapisten haksız tahrik indirimiyle 13 seneye düştü. 13 seneden da tahrik indirim nedeniyle 10 sene 10 aya düştü cezası. Burada mühim olan husus tutukluluğa devam kararıydı. Zira mahkemede de belirttiğim gibi buradan bugün bir tahliye kararı çıksaydı eğer biz her zaman eleştirdiğimiz infaz kanununu bugün kendi ellerimizle alkışlamış olacaktık. Önceki olduğu gibi şuanda de mahkeme heyeti bu baskılardan etkilenmedi. Yargıtay kararına kısmen uydu, biraz indirim yaptı ama tutukluluğa devam kararı verildi. Biz de kararı cezanın yükselmesi yönünde yeniden üst mahkemeye taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.