Özgür Arduç Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne Sevk Edildi

Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç, akli dengesinin yerinde olmadığını iddia etmişti. Arduç bugün Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi.
Takip et
Özgür Arduç Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne Sevk Edildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın pazartesi günü yapılan ilk duruşmasında cinayet sanığı Arduç, ifadesi esnasında akıl hastası olduğunu, öldürme hissinin kendi kontrolünde olmadığını, cezaevinden çıkarsa gene cinayet işleyeceğini, tedavi edilmek istediğini belirtti. Mahkeme katil şüphelisi Arduç’un beyanı üstüne, akıl sağlığının belirlenmesi gerektiği görüşüyle ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden rapor talep edilmesine karar verdi.

MUAYENEDEN GEÇİRİLDİ

Özgür Arduç, dünkü bu mahkeme kararının sonrasında, akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi. Tutuklu bulunduğu Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nden sabah saatlerinde cezaevi aracı ve yoğun güvenlik tedbirleriyle Elazığ’a götürülen katil şüphelisi Arduç, burada cezai ehliyetini önleyecek düzeyde bir akıl hastalığı olup olmadığıyla alakalı muayeneden geçirildi.

VAN’DA İNCELEME YAPACAK KURUM BULUNMUYOR

Cinayet sanığı Arduç’un, Van’da bu araştırmanın yapılabileceği bir kurum olmaması sebebiyle en yakın il olarak Elazığ’a sevk edildiği söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.