Özgür Aras ile Nurseli İdiz mahkemelik oldu!

MENAJER ve iletişim danışmanı Özgür Aras, Nurseli İdiz’in bir televizyon kanalında kendisi için ‘gay’ ve ‘sahte insan’ diye kişilik haklarına saldırıda bulunduğu iddiasıyla 5 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
Takip et
Özgür Aras ile Nurseli İdiz mahkemelik oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dilekçede, “Özgür Aras’ın cinsel yönelimine ilişkin küçük düşürme ve karalama kastı içeren ifadeler hukuken kabul edilebilir değildir. Nurseli İdiz’in bu sözleri sebebiyle çok duygusal ve naif bir kişiliğe sahip olan Özgür Aras’ın ruh hali olumsuz etkilenmiştir. Meydana Gelen bu hadiseyle alakalı olarak, üzüntüsünü dile getirmekten kaçınmayan Özgür Aras’a sosyal medya üstünden çokça destek mesajı gelmiştir. Bu sebeple 5 bin lira manevi tazminatın davalıdan tahsilini istiyoruz” dendi. Dilekçede Özgür Aras’ın bu davadan elde edeceği geliri Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışlayacağı anlatıldı.

Suçlamaları kabul etmedi

Davaya yanıt veren Nurseli İdiz ise esas kendisinin hedef alındığını ve açıklamalarının eleştiri niteliğinde olduğunu söyleyerek davanın reddini istedi. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşması davacı Özgür Aras’ın tanıklarına tebligat çıkarılması için ertelendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.