adplus-dvertising

Özgün Can Çoban kimdir? Özgün Can Çoban kaç yaşında, nereli?

Kanal D ekranlarında yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki bölümünde "Eskimeyen Şarkılar" yaşanacak. Kendine has yorumuyla türkülere yeni bir nefes olan ünlü sanatçı Özgür Can Çoban da yer alacak. İşte Şarkılar Bizi Söylerin bu haftaki konuklarından Özgür Can Çoban hakkında merak edilenler..
Takip et
Özgün Can Çoban kimdir? Özgün Can Çoban kaç yaşında, nereli?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları arasında yer alan genç şarkıcı Özgür Can Çoban hakkında detaylar merak ediliyor. Peki, Özgün Can Çoban kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Özgür Can Çoban ile ilgili bilgiler..

ÖZGÜR CAN ÇOBAN KİMDİR?

Özgür Can Çoban 14 Kasım 1994 yılında Kırşehir’de doğmuştur.

Özgün Can Çoban kimdir? Özgün Can Çoban kaç yaşında, nereli?

6 yaşında ‘Özgür Can Müzik Evinde’ müziğe ilk adımlarını attı. Lise eğitimini sürdürürken Trt Müzik programlarında vokal ses olarak çalışmaya başlayan Özgür Can, Trt’ nin yapmış olduğu ses yarışmalarında birincilikler kazanarak aynı yıl içerisinde TRT kurumun da Türk Halk Müziği “Sözleşmeli Ses Sanatçısı” olarak görev aldı. Genç yaşına rağmen TRT Türk Halk Müziği repertuarına derleme çalışmaları yaptı. ODTÜ üniversitesinin düzenlemiş olduğu çok sayıda usta sanatçının katıldığı ‘’Ustalar Arasında’’ etkinliğinde yer alan en genç sanatçı olarak ödüllendirildi.

Özgün Can Çoban kimdir? Özgün Can Çoban kaç yaşında, nereli?

2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü öğrencisi olarak akademik hayatına başlayan Özgür Can İTÜ TMDK’da Erol Parlak, Can Etili ve Zara’dan nazariyat, şan ve repertuar dersleri aldı. Sanatçı, Sahne-beden, jest ve mimik eğitimini tiyatro ve Sinema sanatçısı Ziya Kürküt’ den aldı. Neşet Ertaş’ın da sahne aldığı İTÜ Bağlama Günleri’nde halk müziğinin usta sanatçılarıyla aynı sahnede performans sergiledi.

Özgün Can Çoban kimdir? Özgün Can Çoban kaç yaşında, nereli?

Emel Sayın, Zara, Kenan Doğulu, Nükhet Duru, gibi sanatçılara vokal olarak eşlik etti. Çok sayıda enstrüman çalabilen güçlü yorumu ve sesiyle Özgür Can Çoban ‘’Kral Türkiye Müzik Ödülleri Neşet Ertaş Altın Bağlama Ödülleri’’nde ”En İyi Genç Yetenek” olarak gösterildi. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nden Yüksek Onur Derecesi ile Mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Performans Anasanat Dalı Çalgı – Ses Yüksek Lisans Programını Birincilik ile kazandı. Birçok dizi ve reklam müziği çalışmaları yaptı.

Özgün Can Çoban kimdir? Özgün Can Çoban kaç yaşında, nereli?

Bir çok dizi ve reklam müziği çalışmaları yaptı.

Borusan Müzik Evi’nde düzenlenen ‘SecretTribe’ projesi kapsamında Mercan Dede ile sahne aldı.

11.Astana Müzik Festivaline özel davet ile ülkemizden katılan tek sanatçı olarak Astana Opera Salonunda performans sergiledi.

Sanatçı 1 Mart 2019’ da ilk solo albümü ”Yaralandım” Kasım 2019’da ise 2.albümü ”Sana Dair”i ve Nisan 2020’ de ”Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm” single çalışmasını yayınladı.

Aynı yıl içerisinde ”Altın Kelebek Ödülleri ” ” En İyi Halk Müziği Erkek” sanatçı olarak gösterildi. 2020 İstanbul Kültür Üniversitesi Onur Ödülleri’n de Yılın En Beğenilen Halk Müziği Sanatçısı ödülünü aldı. 2020 Temmuz ayında Özgür Can çoban Ft. Zara ‘ Gel Hayalim ‘single çalışmasını yayınladı. Show Tv de yayınlanan ‘Ramo’ dizisinde ‘Üryan Geldim’ ‘Bul Getir’ ‘Allı Turnam’ eserlerini aranjörlüğünü de üstlenerek yorumladı. Geniş kitlelere hitap eden yorumcu Özgür Can Çoban çalışmalarına devam etmek

Özgün Can Çoban kimdir? Özgün Can Çoban kaç yaşında, nereli?

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nden Yüksek Onur Derecesi ile Mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Performans Anasanat Dalı Çalgı – Ses Yüksek Lisans Programını Birincilik ile kazandı.

Özgün Can Çoban Sosyal Medya Hesapları

Özgün Can Çoban kimdir? Özgün Can Çoban kaç yaşında, nereli? Özgün Can Çoban kimdir? Özgün Can Çoban kaç yaşında, nereli?

Özgün Can Çoban Albümleri

Özgün Can Çoban kimdir? Özgün Can Çoban kaç yaşında, nereli? Özgün Can Çoban kimdir? Özgün Can Çoban kaç yaşında, nereli? Özgün Can Çoban kimdir? Özgün Can Çoban kaç yaşında, nereli?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.