adplus-dvertising

Özel sporcular Malta’da

14 Mayıs 2022, 14:51 tarihinde eklendi
Özel Olimpiyatlar Malta Davetli Avrupa Oyunları’nda TÖSSED’li sporcular Türkiye’yi temsil edecek. Ay-yıldızlılar, çeşitli ülkelerden 450 sporcunun katılacağı şampiyonada atletizm, bowling ve masa tenisinde 14 sporcu ile madalya mücadelesi verecek.
Takip et
Özel sporcular Malta’da
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Başkanlığını Dilek Sabancı’nın yaptığı Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) sporcuları sezona hızlı başladı. TÖSSED çatısı altında Türkiye’yi 1982 senesinden bu yana Dünya ve Avrupa Oyunları’nda toplam 11 spor branşında temsil eden özel sporcular, Özel Olimpiyatlar Malta Davetli Avrupa Oyunları için bu ülkeye gitti. Avrupa ve dışındaki ülkelerden 450’yi aşkın sporcunun ‘Bana kazanma şansı ver. Kazanamazsam bile çabamda cesur olmama yardım et’ mottosu ile yarışacağı oyunlar 18 Mayıs Çarşamba günü sona erecek. Türkiye oyunlarda atletizm, bowling ve masa tenisi branşlarında 14 özel sporcu ile mücadele edecek.

Dilek Sabancı: “Her çocuk özeldir ancak kimileri daha özeldir”

Oyunların açılış töreninde yer alacak olan TÖSSED Başkanı Dilek Sabancı, babası merhum Sakıp Sabancı’nın büyük çabası ile Türkiye’de başlatılan özel bireylerin spor yolu ile topluma kazandırılması hamlesinin bütün hızı ile sürdüğüne dikkat çekerek, “Her çocuk özeldir. Ancak kimileri daha özeldir. Babam Sakıp Sabancı ve bir avuç gönüllü arkadaşının ortalama 40 sene önce attığı tohumlar yeşerdi, meyvelerini vermeye başladı. Şuanda geriye baktığımızda başta özel çocuklarımızın aileleri olmak üzere, toplumun umutlarının yeşerdiğini gözlemleyip, ‘Nasıl daha iyisini yaparız? Nasıl daha fazla özel çocuğumuza ulaşırız’ın arayışına girdik. Toplumun bütün kesimleri el ele verirse, daha çok çocuğumuzun yaşamını güzelleştiririz” diye şampiyona öncesi açıklamalarda bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.