Özel okulların ücret iadesi gündemde yok

TÖDER Başkanı İbrahim Taşel, “Özel okulların ücret iadesi gündemde değil, telafi dersleri yapılacak” dedi…

TÖDER Başkanı İbrahim Taşel, özel okullarda ücret iadesinin gündemde olmadığını söyleyerek telafi dersleri yapılacağını açıkladı.

Taşel, “Servis ve yemek ücretleri için, eğitim dönemi başladığında mahsuplaşılacak” dedi.

VELİYE PARA İADESİ MÜMKÜN DEĞİL

Çok bilinmeyenli bir denklemle karşı karşıyayız. Daha önce tecrübe edilmiş bir konu olmadığı için emsal yok. Bir daha okula dönüş olmazsa? Kalan 3 ay için özel okulların velilere para iadesi yapması mümkün değil. Para cebimizde değil ki! Bu paralar kiraya, öğretmenlerin ve tüm çalışanların maaşlarına ödendi. Vergiler de var. 1 milyon 400 bin özel okul öğrencisi var. 200 bin de çalışan. Bu kadar büyük bir sektörün korunması lazım. Önceliğimiz bu senenin eğitim telafisi olacak. Özel okullar mutlaka eğitim telafisini yapacak. Velilere para iadesi mümkün değil fakat okullar önümüzdeki sene için velilere kolaylık yapacaktır. Sabırlı olalım, sakin olalım. Henüz önümüzü göremiyoruz. Ama şunu söylüyorum velilerimize. Lütfen taksidi olan ödesin. Milli Eğitim Bakanı’yla toplantımız olacak ve karşılıklı bir formül mutlaka bulunacaktır.

Benzer Haberler

2 Yorum

  1. TÖDER Başkanı öyle bir açıklama yapmış ki ..Para ceplerinde değilmiş..Kiraya, maaşlara,vergilere gitmiş.Yani özel okullar hayrına çalışıyor hiç kar yapmıyorlar..ÖZEL OKULLAR TİCARET YAPIYORLAR VE TİCARİ RİSKLERİ ALMALILAR …Ticarette kar yapmak da var zarar da..Vermediğin hizmetin karşılında ücret talep etmek abes bir durum ticari ahlaka yakışmaz herşeyden önce..BU SENE DAHA DÜŞÜK KAR YAPARSINIZ O KADAR.. 20 kazanmazsınız da 10 kazanırsınız ama helal kazanırsınız..KUL HAKKIDIR BU..

  2. ÖZEL OKUL denilince hemen hemen herkes buyuk cocukları dusunuyor. peki ya kreş ve ana okulu ? bunların telafılerı nasıl olacakmıs. her bölüm ayrı ayrı ele alınması gerekıyor. böyle bir durumda örneğin kreşler de paralar iade edilmesi daha mantıklı. bunun nasıl telafisi olacak ? yaz tatılınde okula mı gonderecegız ? . böyle saçma bir dusunce olamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı