Özel Okul Paralara Çöktü! Öğrenciler Okulsuz Kaldı

Bursa’da özel bir okul ile anlaşıp evlatlarını kaydettiren veliler, okulların açılmasına 2 hafta kala şok edici haberi aldılar.

Bursa’da özel bir okula evlatlarını kaydeden veliler, okulların açılmasına 2 hafta kala okulun eğitim veremeyeceğini öğrenince neye uğradıklarını şaşırdı. Öte yandan aileler okula peşin ödedikleri kayıt ücretini de geri alamadı. Hem çocukları okulsuz kalan hem de paralarını kaptıran 70 civarında veli savcılığa suç duyurusunda bulundu.


Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Balat Mahallesi’nde bir özel okul, iddialara göre okulların açılmasına 2 hafta kala eğitim veremeyeceğini duyurdu. Öğrencilerini geçen yıl aynı okulda okutan veliler, büyük bir güvenle kayıt ücretlerini peşin ödemişlerdi. Ağustos ayının sonlarına kadar kayıt almaya devam eden okulun idarecileri, okulların açılmasına 2 hafta velilerle bir toplantı düzenledi.

VELİLER KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Okul yöneticileri, yeterli sayıda öğrenciye ulaşamadıkları için bu yıl eğitim yapamayacaklarını velilere bildirdi. İdareciler, kayıt ücretlerinin velilere geri verileceğini bildirse de, kayıt ücretleri henüz ödenmedi. Bazı veliler öğrencilerini yeniden başka özel okullara kaydettirebilirken, bazı veliler de maddi imkansızlıklar sebebiyle devlet okulunu tercih etti.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı