Özbekler, ülkelerine gitmek için konsolosluk önünde toplandı!

Koronavirüs salgını sonrası uçuşların durdurulması sebebiyle Türkiye'de kalan Özbekistan vatandaşları, ülkelerine dönmek için konsolosluk önünde toplanarak Özbek yetkililere çağrı yapıyor.

Levent’teki Özbekistan Başkonsolosluğu önünde toplanan Özbekler, konsolosluk yetkilileriyle görüşmek istediklerini fakat kimseye ulaşamadıklarını anlattı.

AA’da yer verilen habere göre, grup ismine konuşan Serdar Pardayev (28),3 ay önce Türkiye’ye geldiğini, annesinin burada çalıştığını fakat şu an işsiz ve parasız kaldığını, ülkesine dönmek istediğini belirtti.

Kendisi gibi bir çok insanın mağdur ve mahsur kaldığını anlatan Pardayev, insanların parasız kaldığını ve ülkelerine dönmek için konsolosluk yetkilileriyle görüşmek istediklerini ama bir yanıt alamadıklarını söyledi.

Pardayev, burada kalan insanların yaşayacak yerlerinin olmadığını öne sürerek, “Ülkemizden bizim için charter uçuşu yapmalarını istiyoruz. Rica ediyoruz, lütfen yardımcı olun. Bizi kimse duymuyor. Benim durumumda olan ortalama bin insan var.” diyerek konuştu.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı