adplus-dvertising

Oyunculuk hayali, icra gelince suya düştü

Kocaeli’de oyuncu olmaları için çocuklarını ajansa kaydeden bir kadın, kendisine gelen icra şokuyla sarsıldı. Hayallerinin suya düştüğünü belirten Aygüllü Sancak, “Olur ya, ‘Belki çocuğumuz oyuncu olur’ diyerek bir fikir sizi cezbediyor. Ancak asla kimseyi cezbetmesin. Bu Şekilde bir şey yok. Ben resmen dolandırıldım” şeklinde konuştu.
Takip et
Oyunculuk hayali, icra gelince suya düştü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yaşayan Aygüllü Sancak, bir cast ajansının çocuk oyuncu aradığına dair aldığı telefon üstüne umutlandı. 16 yaşındaki oğlu Ersan ve 7 yaşındaki kızı Eftelya ile beraber çağrıldığı otelin yolunu tutan Sancak’a, iddiaya göre kendisine şirket tarafından çeşitli vaatler sunuldu. Ancak Sancak, aradan geçen 2 senede herhangi bir projeye çağrılmamanın yanı sıra kendisine oyunculuk ajansından gelen icra şokuyla sarsıldı. İlk etapta parayı ödemeyi reddeden Aygüllü Sancak, daha sonra avukatının yönlendirmesiyle şirkete ortalama 3 bin TL’lik ödeme yaptı. Hukuki süreç başlatan Sancak’ın çocuklarının oyuncu olması için kurduğu hayaller suya düştü.

“Hiçbir şeye çağırmayıp para istiyorlar”

Yaşadığı süreci anlatan Aygüllü Sancak, “İnternet üstünde gezerken bir oyunculuk ajansı firması gördüm. Daha sonra oradan çocuk oyuncu aradıklarına dair bir telefon aldım. Ben de oğlum ve kızım için başvuruda bulundum. Kendilerine bir kayıt formu doldurdum. Ardından da Yahyakaptan’da bir otele çağırdılar. Müracaat yapan herkesi oraya çağırmışlar. Biz de gittik ve bayağı kalabalık da vardı. Sıramız geldiğinde içeri girdik ve çocuğun resimlerini çekip çeşitli yiyecek ikramlarında bulundular. ‘Çocuğunuzu alıyoruz’ deyip bir kağıt imzalattılar. Sonra iki çocuğum için müracaat yaptım ve bana bir senet imzalattılar. Vazgeçersem bir problem olup olmayacağını sorduğumda da hiçbir problem olmayacağını ve kendilerine iletmemizin yeterli olduğunu söylediler. Doğrusunu söylemek gerekirse ben de çok önemsemedim. Aradan 1 sene geçtiğinde beni arayıp ‘Siz paranızı ödemiyorsunuz’ dediler. Halbuki daha önce demişlerdi ki, ‘Çocuğunuz gelirse, oynarsa para alacaksınız.’ Bu da beni cezbetmişti, merak etmiştim. Ancak hiç bizi aramayıp 1 sene sonra para talep ettiler. Ben de hiç faydalanmadığımız için, çocuğumuzu hiç çağırmadıkları ve herhangi bir film yahut reklamda oynatmadıkları için reddettim. Daha önce vazgeçtiğimi de söylemiştim. Hiçbir şeye çağırmayıp para istiyorlar. ‘Sizin bize para ödemeniz lazım, siz bizi çağırdınız’ dedim. Onlar da anlaşma gereği para ödemek mecburiyetinde olduğumuzu söylediler. 2 sene geçtikten sonra da beni arayıp icraya verdiklerini söylediler” şeklinde konuştu.

“Dava açtım ve paramı geri almak istiyorum”

Hukuki süreç başlattığını belirten Sancak, “Ben 3 bin TL’ye yakın para ödedim. Dava açtım ve parayı geri almak istiyorum. Eşimden ayrı çocuklarımla yaşam mücadelesi veriyorum. Devlet bana bakıyor. Ben bu şekilde zor durumdayken ben 7 yaşımdaki kız çocuğumun rızkını neden sebepsiz yere oraya ödeyeyim? Ödedim çünkü tuttuğum avukat bana, ‘Siz bu parayı ödeyin, faize binmesin. Biz davamızı açarız, hakkımız neyse alırız’ şeklinde konuştu” diyerek konuştu.

“Hayallerim suya düştü”

Hayallerinin suya düştüğünü söyleyen Aygüllü Sancak, “Hayallerim de suya düştü. Biz inanmıştık. Olur ya, ‘Belki çocuğumuz oyuncu olur’ diyerek bir fikir sizi cezbediyor. Ancak asla kimseyi cezbetmesin. Bu Şekilde bir şey yok. Ben resmen dolandırıldım. Ben o gün gittiğimde Kocaeli’de benim gibi çok insan vardı. O insanların da benim düştüğüm vaziyete düştüğünü düşünün. İnsanlar bilinçli olsun ve bu tür şeylere inanmasınlar” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.