Oyuncu Songül Öden: Şiddet Görmeyen Kadın Yok Maalesef

Songül Öden röportajda sorulan, "Başınızdan geçen şiddet olayı oldu mu hiç?" sorusuna, "Bu sorunun cevabına hayır diyecek kadın yoktur maalesef." dedi.

Başarılı oyuncu Songül Öden, BeStyle dergisinin kasım sayısı için objektiflerin karşısına geçti. Dergi için röportaj da veren Songül Öden’e, kadınların maruz kaldığı şiddet üzerinden bir soru yöneltildi.

Songül Öden, “Kadına şiddet konusunda her zaman çok sesi çıkan isimlerdensiniz. Geçen sene #meToo hareketinde birçok kadın oyuncu, yaşadıklarını anlatmıştı. Sizin başınızdan geçen sözlü ya da psikolojik şiddet olayı oldu mu hiç?” sorusuna verdiği cevapta, “Bu sorunun cevabına hayır diyecek kadın yoktur maalesef.” dedi.

SONGÜL ÖDEN: GÖRDÜYSEN VE SUSUYORSAN SEN DE SUÇLUSUN

Öden cevabının devamında ise, “İstatistikler bunu gösteriyor. Ben de yeryüzünün bir parçasıyım ve bu istatistiğin içindeyim sizin gibi. Buna kayıtsız kalındığı ve hiç olmamış gibi davranıldığı sürece sapkınlar her zaman daha çok cesaretlenecek. Eğer gördüysen ve susuyorsan sen de suçlusun. #meToo hareketi çok kıymetli bir süreçti dünya kadınları için.” ifadelerini kullandı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı