Oyuncu İsrafil Köse’nin Ölümüne İlişkin Davada Karar Çıktı

Motosikleti ile seyir halindeyken kapısı açılan taksiye çarparak hayatını kaybeden oyuncu İsrafil Köse'nin ölümüne ilişkin davada karar çıktı.

Kadıköy’de 21 Ağusyos 2016 tarihinde gerçekleşen olayda, motosikleti ile seyir halinde olan İsrafil Köse, kapısı açılan bir taksiye çarparak hayatını kaybetti. Köse’nin ölümüne ilişkin, taksici Bekir Serkurt Özhan’ın yargılandığı davada karar açıklandı. Taksi sürücüsü Bekir Serkut Özhan, ‘Taksirle ölüme neden olmak’ suçundan, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Özhan’ın hapis cezası 18 bin 200 lira adli para cezasını çevrildi.


“MÜVEKKİLLERDEN ÖZÜR DAHİ DİLEMEMİŞTİR”

İstanbul Anadolu 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında, tutuksuz olarak yargılanan taksi sürücüsü Bekir Serkut Özhan ile taraf avukatları hazır bulundu. İsrafil Köse’nin ailesinin avukatı Asım Çeker, sanığın yargılanma aşamasında pişman olduğuna dair herhangi bir beyanı olmadığını belirtti ve “Müvekkillerden özür dahi dilememiştir. Bu yüzden alt sınırdan uzaklaşılarak cezalandırılmasını istiyoruz.” dedi.

Sanığın avukatı Seher Ertürk ise müvekkilinin olay yerinde yolcu bulunması nedeniyle durduğunu ifade etti ve “Ölenin asli kusurlu olduğu ortadadır. Müvekkilimin öncelikle beraatini aksi takdirde lehine olan maddelerin uygulanmasını talep ediyorum.” dedi. Sanık Özhan da, “Üzücü bir kazaydı, olmaması gereken bir şeydi. Beraatimi istiyorum.” ifadesine yer verdi.

Tarafları dinleyen mahkeme ara verdi ve sonrasında da sanık Özhan’ı ‘Taksirle bir kişinin ölümüne neden olmak’ suçundan, 2 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırdı. Mahkeme bu cezayı da 18 bin 200 lira adli para cezasına çevirdi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı