Oyun salonları ve İnternet kaffeler 1 Temmuz’da açılıyor!

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüsle mücadele kapsamında aldığı kararlar sebebiyle kapatılan İnternet kaffe ve oyun salonları 1 Temmuz'dan itibaren yeniden açılıyor.
Takip et
Oyun salonları ve İnternet kaffeler 1 Temmuz’da açılıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, normalleşme adımları çerçevesince 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın tatile gidebilmeleri için bir genelge yayınlandığından bahsetmiştik. İçişleri Bakanlığı’nın bugün yayımladığı yeni bir genelge ise ülkemizde uzun süredir hizmet veremeyen internet kafeler ve oyun salonları işletmecilerini ilgilendiriyor.

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre internet kafeler ve oyun salonları, 1 Temmuz itibarıyla tekrardan hizmet vermeye başlayabilecek. Fakat bu nokta hem işletme sahiplerinin hem de bu işletmelere gidecek vatandaşların uyması gereken bazı koşulların olduğunu belirtelim.

İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği genelgede yer verilen bilgilere göre internet kafe ve oyun salonlarında koronavirüs önlemlerine uyulmaya devam edilecek. Yani bu tür mekanlara maskesiz girilemeyecek ve maskeler, içeride çıkarılamayacak. Öte yandan koronavirüsle mücadele kapsamındaki öbür önlemler de internet kafe ve oyun salonları için aynı biçimde geçerli olacak.

Genelgede, bir süredir hizmet vermekte olan AVM’lerle alakalı bir ayrıntı bulunuyor. İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği genelgeye göre AVM’lerde bulunan elektronik oyun merkezleri, 1 Temmuz itibarıyla açılabilecekler. Fakat bu tür oyun merkezlerindeki kaydırak, salıncak, kum ya da top havuzları gibi oyun araçları kullanılamayacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.