Oyun Oynayan Çocuğu Havalı Tüfekle Vurdu: Gürültü Yapıyordu

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bir adam, sokakta oynayan çocuğu havalı tüfekle vurdu. Aynı kişinin Mayıs ayından beri 9 çocuğu vurduğu tespit edildi.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde, Mayıs ayından beri 9 çocuğu dürbün taktığı havalı tüfekle vuran Serdar Yün (38), jandarma birimleri tarafından ele geçirildi. Gözaltına alınan Yün, mahkeme tarafından tutuklanırken, ifadesinde “Çocuklar çok gürültü yapıyorlardı. Korkutmak için ateş açtım. Bir de sokak köpeklerine sıkıyordum” dediği bildirildi.

TOPLAM 9 ÇOCUĞU VURDU

Çerkezköy’ün Kızılpınar Mahallesi Hükümet Caddesi’nde Mayıs ayında sokakta oyun oynayan çocuk, havalı tüfekle açılan ateş neticesinde vurularak yaralandı. Olayın sonrasında jandarma birimleri çalışma yaparken, önceki güne dek toplam 9 çocuk aynı biçimde vurularak yaralandı. İlçe Jandarma Komutanlığı birimleri, bölgede sivil birimler görevlendirdi fakat bir netice alamadı. Sonrasında bölgeye çok sayıda güvenlik kamerası konarak, çalışmanın kapsamı genişletildi.

EVİNDE ÇOK SAYIDA SAÇMA ELE GEÇİRİLDİ

Önceki gün Ayça A.’nın (16) sokakta oyun oynarken havalı tüfekle vurularak yaralanmasının sonrasında jandarma ateşin gelmiş olabileceğini düşündüğü 3 evde savcılıktan edinilen izinle arama gerçekleştirdi. Serdar Yün’ün tek başına yaşadığı evde gerçekleştirilen aramada biri oksijen tüpü ile kuvvetlendirilmiş ve dürbünlü olmak üzere 2 havalı tüfek ve silaha ait çok sayıda saçma yakalandı. Gerçekleştirilen incelemede Yün’ün havalı tüfeğinin menzilini ve kuvvetini artırmak için oksijen tüpü kullandığı tespit edildi.

“ÇOCUKLAR ÇOK GÜRÜLTÜ YAPIYORDU”

Gözaltına alınan ve 7 ayrı suçtan kaydı olduğu belirlenen Yün, ifadesinde, “Çocuklar çok gürültü yapıyorlardı. Korkutmak için ile ateş açtım. Vurulduklarını fark etmedim. Bir de sokak köpeklerine sıkıyordum” dediği bildirildi. Yün, jandarmadaki işlemlerinin sonrasında gönderildiği adliyede çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Ayça A.’nın ise hastanede tedavisinin devam ettiği belirtildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı