Oyun oynarken evinin bahçesinde 400 milyon yıllık mercan fosili buldu!

İngiltere’de evlerinin arka bahçesinde salyangoz bulmak için kazı yapan 6 yaşındaki çocuk bulduğu şeyin ne kadar kıymetli olduğundan kuşkusuz habersizdi. Fakat gerçek çok geçmeden anlaşıldı. Bu, 400 milyon senelik bir fosildi.
Takip et
Oyun oynarken evinin bahçesinde 400 milyon yıllık mercan fosili buldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Altı yaşındaki Siddak Singh Jhamat’ın ailesi onun çamurda oynamayı sevdiğini solucan ve böcek türlerini araştırmaya bayıldığını belirtiyor. Gene öyle bir gün Siddak salyangoz toplamak için çıktığı arka bahçede oldukça kıymetli bir keşif yaptığından habersizdi. Babasıyla kazı yapan küçük çocuk bulduğu şeyin ne olduğunu sorunca gerçek çok geçmeden anlaşıldı.

NESLİ TÜKENMİŞ BOYNUZ MERCANI

42 yaşındaki baba Vish, koni benzeri şeyin 488 milyon sene önce denizde bulunan soyu tükenmiş bir mercan olan bir boynuz mercanı bulduklarını belirtti.

”İNANILMAZ BİR KEŞİF”

Baba Vish oğlunun yaptığı keşif ile ilgili şu şekilde konuşuyor: ”Bahçede kazı yaparken ikimizde ayrı yerlerdeydik. Siddak bir müddet sonra yanıma koştu ve sanırım bir şey buldum şeklinde konuştu. Pençe gibi görünüyordu ve baktığımda keçi boynuzu olduğunu düşündüm. Çiftlik hayvanı boynuzuna benziyordu. Facebook’ta çok sayıda fosil bulma grubu kullanıyorum, bu yüzden oraya koydum ve bununla alakalı fikirlerini sordum. Fosil meraklıları, onu bir boynuz mercanı olarak tanımakta hızlı davrandılar ve etkileyici buluntu için altı yaşındaki Siddak’ı övdüler.Bunu konu ile ilgili uzman olan kişilere sorduk ve inanılmaz bir keşif yaptığımızın farkına vardık. Ama Bu fosilin nereden gelmiş olabileceğini anlamıyoruz.”

Oyun oynarken evinin bahçesinde 400 milyon yıllık mercan fosili buldu!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.