Otomobiliyle köpeğe çarpan sürücü dünyaya insanlık dersi verdi

Şanlıurfa’da karşıdan karşıya geçmeye çalışan köpeğe çarpan otomobil sürücüsü, köpeğin hayatını kaybettiğini görünce saatlerce kalp masajı yaparak köpeği tekrar hayata döndürmek istedi. Olay yerine veteriner, emniyet ekipleri ve aynı zamanda belediye başkanı da geldi.


Otomobiliyle köpeğe çarpan sürücü dünyaya insanlık dersi verdi

Şanlıurfa’da geçtiğimiz saatlerde yaşanan bir olay tam anlamıyla bütün dünyaya insanlık dersi verilecek bir nitelikteydi. Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde meydana gelen olayda, otomobiliyle seyir halinde giderken bir sürücü karşıdan karşıya geçmeye çalışan köpeğe çarptı. Köpeğe çarpmamak için manevra yapan ve maalesef sert bir şekilde köpeğe çarpan sürücü hemen arabasından indi ve yerde yatan köpeğin yanına gitti. Köpeğin olay yerinde öldüğünü gören sürücü ne yapacağını bilemedi.

OLAY YERİNE VETERİNER GELDİ

Haliliye ilçesinde yaşanan olayda köpeğe çarpan sürücü, köpeğin kalbinin atmadığını görünce hemen köpeğe kalp masajı yapmaya başladı. Köpek kalp masajına rağmen hayata dönmeyince olay yerinde veteriner çağrıldı. Veterinerin çabası da maalesef karşılıksız kaldı ve köpek olay yerinde hayatını kaybetti. Köpeğe saatlerce kalp masajının yapılması her canlının ne kadar önemli olduğunu gösteren üzücü bir olay oldu.

BELEDİYE BAŞKANI KÖPEĞİN BAŞINDA BEKLEDİ

Dünyaya örnek olacak nitelikteki olayda her canlının ne kadar önemli olduğunu hatırlatan ve tüyleri diken diken eden bir olay daha yaşandı. Hayatını kaybeden köpeğin başında bekleyen otomobil sürücüsü haricinde, yoldan geçen bazı araçlarda köpeği hayata döndürmek için çalıştı. Olayın ihbar edilmesi ile köpeğe yardım etmek için olay yerine belediye başkanı da intikal etti. Her canın önemli olduğunu gösteren Şanlıurfa halkı, bu hareketi ile bütün dünyaya insanlık dersi vermiş oldu.

Yazar: Yavuz Sabri

Yavuz Sabri
Yavuz Sabri 1986 yılında Kırşehir'de dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul'da Şehir Üniversitesi'nde tamamlayan Sabri, uzun yıllardır basın sektöründe görev almaktadır. Görsel medya üzerine uzmanlaşan Sabri, yazmış olduğu başarılı köşe yazılarıyla ilgileri üzerine toplamayı başarmıştır.

İlginizi Çekebilir

Dizel otomobillerin satışları Türkiye’de düşüşe geçti

Dizel otomobillerin satışları Türkiye’de düşüşe geçti

Dizel otomobillerin satışları ve dizel yakıt kullanımı Türkiye'de geçen yıla oranla yüzde 54 düşüş gösterdi. Bununla birlikte global pazarda ün kazanan BRC firmasının fabrika çıkışlı LPG'li, yani tüplü araçlar üretmesi benzinli araçların satışlarını bir hayli artırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.