adplus-dvertising

Otomobil uçuruma yuvarlandı, köylü bariyer için yol kapattı

Artvin’in Borçka ilçesinde bir araba uçuruma yuvarlandı. Kazada 2 kişi yaralandı, aynı bölgede devamlı kaza olması sebebiyle köylü bariyer talebiyle yolu trafiğe kapattı.
Takip et
Otomobil uçuruma yuvarlandı, köylü bariyer için yol kapattı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İlçeye bağlı, Balcı, Alaca, Kaynarca, Arkaköy, İbrikli köyü olmak üzere 5 köyün ulaşımını sağlayan karayolunda yaşanan kazalar bölge halkını çileden çıkarttı. Daha önce trafik kazalarında 5 kişinin yaşamını yitirdiği yolda, önceki gün bir araba uçuruma yuvarlanıp iki kişi yaralı kurtulunca, bölge halkı yol kenarına bariyer yapılması talebiyle yolu trafiğe kapattı.

Uzun süre yol trafiğe kapalı kalınca bölgeye çok sayıda jandarma sevk edildi. Bir türlü ikna edilmeyen mahalle sakinleri, bozuk yollarının yapılması ve uçurum bulunduğu bölgelere bariyer yapılmasın talep ettiler.

Otomobil uçuruma yuvarlandı, köylü bariyer için yol kapattı

Vatandaşların yolu korku içerisinde kullandıklarını ifade eden bölge halkından Atılgan Ertekin, ”Vatandaşlar, yol güzergahımızın genelinde yamaç ve uçurumun başından geçiyor, bazı bölgelerde hem bozuk hem de yol kenarında bariyer yok. Birkaç kez ölümlü kazalar meydana geldi. Bunun için köyün yolunu kapatmak mecburiyetinde kaldık. Yetkililerden çare bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yolun açılması için bölge halkı ve Jandarma arasında kısa zamanlı gerginlik meydana geldi. Daha sonra Jandarma tarafından bölge halkı ikna edildi, yol trafiğe açıldı.

Yolu trafiğe kapatan köylüler aralarında seçtiği temsilcilerle Borçka Kaymakamlığı’na giderek Kaymakam Hakan Contarlı’yla görüşme yaptı. Kaymakam Contarlı, köylülere İl Özel İdaresi’nden gelen ekiple yapılan inceleme sonrası gereken çalışmaların yapılacağını sözünü verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.